Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát illetve kutyákat...

Nemeth94 kérdése:

Milyen kutyát illetve kutyákat ajánlotok? Nekem és a testvéremnek olyan kutyát lehetőleg ami megvéd ha, belénk kötnek mivel nem valami jó környéken lakunk.

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék nem azért szeretnék őrző-védő kutyát mert most az a "menő" ha nem mert jó lenne egy kis védelem. Mindenki kutyafajtát illetve azokról véleményeket és történeteket szívesen meghallgatok! Ha kisebb termetű akkor szeretnénk 2 db t is venni. Kert van de minden nap sétáltatnánk őket és gondoskodnánk róluk.

2013. jan. 9. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
kinti/benti,kintibenti kutyát? Mennyit fordítanál rá egy nap? Mennyiért gondoltál kutyát? Azt tudod hogy 2 kistermetű kutya 200 ezer ft átlagban?
2013. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bent is kint is lenne, maximum olyan 50 ezret adnék egy kutyáért, naponta olyan 6 órát hétvégén szinte az egész napot velük töltenénk
2013. jan. 9. 20:34
 3/12 anonim válasza:
48%
Menhelyről is lehetne hozni, és akkor legalább a kutyák jól járnak. Ráadásul jobb, mint fizetni 50ezret. Hogy megvéd-e vagy nem, pedig gondolom neveléstől függ.
2013. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eddigi kutyáinkat mind a menhelyről hoztuk vagy úgy fogadtuk be sajnos mindegyiknek volt valami betegsége és sajnos hamar meghaltak. Tudom hogy ez a veszély fent áll a fajtiszta kutyáknál is ezért kérdezek körbe és kérek véleményeket :)
2013. jan. 9. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy függ neveléstől. Az, hogy megvéd-e a kutya jellemétől függ. Ezért is jobb menhelyről felnőtt kutyát hozni, mert róla már meg lehet mondani, hogy milyen a védőösztöne, míg egy kölyöknél lutri. Arról nem is beszélve, hogy 50ezer forintért nem kapsz egészséges, szűrt kutyát, csak valami fajtajellegű keveréket. Azt meg párezer forintért a menhelyen is találsz, és még segítesz is.
2013. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Budapesten a Noé Állatotthonban vagy a REX-nél oltva, chippelve, ivartalanítva adnak örökbe kutyákat. Mind a két helyen vannak fajtatiszták is, de a többség persze keverék. De fajtamentőknél is érdeklődhettek.

Nekünk most másfél éves a örökbefogadott kutyánk, kiválóan őrzi a házat.

2013. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Noé és REX sem ad örökbe beteg vagy ideggyenge kutyákat, tudnak ajánlani is, ők ismerik a legjobban a saját állataikat. Ezek NEM hajléktalanok putrijaira hasonlító zsúfolt menhelyek, de kevés ilyen van.

Semmiképpen nem őrzi a házat pl. a nagyon barátságos Golden Reti.

2013. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20 42-es vagyok: a mienk belga juhászkutya (malinois) keverék, kiváló házőrző lett belőle néhány hónap alatt.
2013. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutya a megoldás, mert 50 ezerért nem veszel te fajtatiszta kutyát...

De ha mégis meggondolnád magad, és szánnál egy ötvenessel legalább többet a kutyavásárlásra, akkor tudnám ajánlani a schnauzert bármelyik méretben, kiváló jelzőkutyák, remek örző-védők, bátrak, és nem adják fel. De nehezen kezelhetők, és bár okosak, néha makacsak is tudnak lenni. Erős kéz, talpig ember kell hozzájuk, következetesen kell nevelni. Ha első kutyának szeretnétek, akkor felejtsétek el, és akkor is, ha tapasztalatlanok vagytok, nem értetek annyira a kutyákhoz, és ha a szüleitek nem állnak teljes mértékben mellettetek, nem segítenek a kutyanevelésben...mert a schnauzer 12 éven aluliak számára csak szülői felügyelet mellett ajánlott :D Viccet félretéve, ez tényleg igaz, ahogy ez vonatkozik nem csak a schnauzerekre, hanem a kemény örző-védő fajtákra kivétel nélkül.

Egyébként ilyen kutya még a német juhászkutya és a belga juhászok (inkább csak a malinois) is, de ők szintén nehezen kezelhető munkakutyák, nem gyereknek valók. Ahogyan alapvetően a pit bull, a dobermann, a kuvasz is megfelelne a célnak (sőt, még akár a komondor is), de én mégsem ajánlanám...hacsak tényleg nem kaptok meg minden segítséget a szüleitektől.

2013. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Én a rotweilert ajánlom. Hatalmas, egy igazi roti majdnem akkora, mint egy újszülött borjú. Én egy árokban találtam, amikor még nagyon kicsike volt. Én is szar helyen laktam, mikor sétáltattam és már felnőtt volt, az emberek szinte csak lopva mertek ránézni. Odajönni hozzám egyáltalán nem mertek, mert amint valaki közelített felvette a támadó pózt, amitől azért mindenki megtorpan. A család összes tagját szerette, de azon kívül senkit nem engedett a bizalmához férkőzni. Szerencsére nem volt alkalma emberre támadni, de minden vadon élő állatott megfogott, ami a ház körül lófrált. Viszont csak akkor tudom ajánlani ezt a fajtát ha határozottan és keménykezűen tudod nevelni, sajnos én nem tudtam, ezért lett hamis.
2013. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!