Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas utan milyen...

Ivartalanitas utan milyen lesz a kutya?

Figyelt kérdés
Ha a kan kutamat ivartalanitom nem fog ellustulni?Azt mondtak elhizik es nem lesz olyan jatekos.igaz ez?
2013. jan. 10. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az én kutyám 9 hónapos korában lett ivartalanítva - ekkoriban nyíladozott a csipája:) - de se nem lusta, se nem kövér kutya nem lett belőle (2,8 éves)


Bővebben most nem fejteném ki mások biztosan megteszik de a lényeget tekintve sok még mindig a téveszme erről (is).

2013. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:
100%

Azoknak lustul és hízik el a kutyája, akik hagyják és nem nem mozognak vele,csak tömik, mert az etetéssel(töméssel) pótolják a figyelmet, foglalkozást a kutyánál.

Igen, hajlamosabb lesz rá,figyelni is kell egy picit a súlyára-nálunk visszavettünk a napi adagjából,amikor kellett,-de nem vészes.

A játékossága pedig semmit sem változott-ugyan olyan lüke és hebrencs 4 évesen, mint az ivartalanítás előtt.

Tehát semmiben nem változik meg a jelleme,csak egy kicsit nyugisabb lesz.

2013. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két kan kutyám is van,mindkettő ivartalanított.Se nem lusták,sem kövérek,sem kevésbé játszósak :) Örökmozgó mindkettő,annak ellenére,hogy hatalmas kertben mozoghatnak szabadon éjjel-nappal,ha előveszem a pórázt,hogy na akkor séta,tíz percig táncolnak körbe örömükben:)Bicikli mellett ugyanúgy imádnak futni,kirándulni,és a labdaszenvedély sem változott,óra osszat képesek a labda után futni,hogy már én fáradok el...Az elhízás olyan dolog,hogy amelyik kutya-pont mint az embernél-hajlamosabb rá,annál jobban kell vigyázni az etetéssel,ha látod,hogy kezd egy kicsit gömbölyödni,visszább lehet venni az adagból,ill.többet mozgatni.Az ivartalanításnak csak egy lehetséges,,mellékhatása"az elhízás,de ez ellen könnyen lehet tenni.(Két kutyámból az egyikük abszolút nem hajlamos rá,télen sem sokkal testesebb,mint nyáron,míg a másiknak visszább kellett venni az adagot és többet mozgatni,mert hízékonyabb)
2013. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mozgás az meglesz, az etetésre amúgy is nagyon figyelek. Ezek szerint sportos marad.Mert hát én azt szeretem egy kutyában.
2013. jan. 10. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!