Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már rengeteg ilyen kérdés volt de én is szerettem volna feltenni mert valahogy nem olyannak érzem magamat mint az eddigi kérdezők. Szóval 13éves vagyok és minden álmom egy kutya. Már nagyon régen szeretnék egyet nekem a kutyák az életem...menhelyről szeretnék örökbe fogadni egy kis keverék kutyust mert szeretnék segíteni és egy eddig szörnyű sorsú kutyusnak jobb életet szeretnék biztosítani neki. Teljesen felkészültnek érzem magamat a feladatra és úgy gondolom, hogy fel tudnék nevelni egy kutyust. Nagyon sokan (nem tudom miért) megdöbbennek, hogy 13 évesen ennyit tudok egy kutya neveléséről,a falkavezérségről stb. Persze vannak olyan helyzetek amik kifognak rajtam is de 100%-ig biztos vagyok abban hogy következetesen fel tudnék nevelni egy kutyust, ha nem is egyedül akkor apukám segítségével mert neki nagyon sok kutyás tapasztalata van. Annyival érvel, hogy a kutya nem lakásba való, pedig én biztosítanám neki a napi testmozgást és a szellemi lefárasztást is. Nagyon rosszul esik mikor ezt mondja mert én úgy gondolom azért mondja ezt mert azt hiszi nem vagyok felelősség teljes és, hogy majd megunnám a kutyust. Pedig épp ez az, hogy sosem unnám meg...

Az is nagyon elkeserít mikor egy másik lány nagyon boldogan készül a kutyusára sorra rakja fel ide a kérdéseket és ugyan arról a menhelyről fognak örökbe fogadni, szintén panelban.Én nagyon örülök annak, hogy lesz kutyusa boldog vagyok mert neki sikerült. Viszont itthon napi rendszerességgel zokogok, hogy miért csinálják ezt velem mikor tudják, hogy nekem a kutyáknál nincs fontosabb. És ha ez a téma feljön mindig sírva fakadok...most is zokogok.

Tudom, hogy most fognak majd bejönni az életembe a bulik, a fiúk, a tovább tanulás de nem érdekel, nekem a kutyám lenne a legfontosabb.

És nem is lenne csak 5-6 órát egyedül aztán az egész délutánomat vele tölteném. Én már mindent elterveztem...

De aztán mindig jönnek a kifogások és nem visznek sose komolyan, mindig kinevetnek...Tudnátok nekem segíteni, van valami olyan dolog amitől "meg lágyulnak" és belátják, hogy én tiszta szívemből szeretnék egy kis kedvencet és kész vagyok rá?


2013. jan. 10. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik a kutyus fényképét hátha akkor meglágyul a szívük. Esetleg (barátnőmnek így lett hörcsöge) ha nem hisznek neked csinálj egy "kiselőadást" a kutyatartásról és utána mond meg nekik hogy kérdezhetnek bármit stb..


Jó tanuló vagy? Ha nem (de szerintem igen :)) akkor azon is javíthatsz.

2013. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már csináltam kis előadást. Apa kinevetett...

4-5-ös tanuló vagyok, de próbálok javítani kitünőre.

Majd megmutatom anyának a kutyust ez jó ötlet hirtelen eszembe sem jutott.

2013. jan. 10. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is menhelyről szeretnék majd örökbe fogadni egy kutyust :)

1 éve folyamatosan igyekszek mindent megtenni hogy kaphassak egy kutyát.Elég kevés sikerrel.De megpuhítottam anyukámat (mert a szüleim elváltak) hogy ha 4-es 5-ös lesz a bizim és én fizetek minden költséget érte vagy ha nem telik rá később megadom a pénzt akkor megengedi a kutyát. Belement és most évvégén megkapom a kiskutyát. :)

Neked is ajánlom a módszert.Ajánld fel hogy mindent kifizetsz (cuccokat,kaját,orvosi ellátást stb.) és jól tanulsz és tényleg komolyan gondolod akkor csak megpuhulnak :)

sok sikert és szólj ha sikerült :)

Melyik menhelyről szeretnél kutyust?

2013. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez is nagyon jó ötlet. Holnap már "ajánlatot is teszek" apának.:)

Hát még nincs konkrét kutyus de szerintem ha belemennek az Àllatbarát Alapítmánytól szeretnék kutyust(Nyíregyháza) vagy az itteni gyepmesteri telepről.

2013. jan. 10. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a pénz kifizetéssel óvatosan,mert rá lehet ám fázni!

Sajnos nem olcsó az állatorvos és 13 évesen,saját kereset nélkül,merész ilyen kijelentéseket tenni!Plusz a tápok,még egy középkategóriás is több ezer ft,igaz elég sokáig kitart.

Én nagyon drukkolok,de az anyagi oldalát nagyon gondold át,nehogy az legyen,hogy mégis anyudékra marad az anyagi rész,és emiatt esetleg ki akarnák rakni.

Sok sikert!

2013. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi!

igazad van, én úgy gondoltam, hogy egy évig gyűjtök rá ezzel az elején megvagyunk. Aztán diákmunkát vállalok vagy valami iyesmi. Vagy csak a felszerelését és magát a kutyust állnám.

2013. jan. 11. 08:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok,még annyit hozzászólnék,személyes tapasztalat...

Én egyedül tartom fent a kutyusomat,egyetemista vagyok és elköltöztem otthonról,de mivel én vállaltam így egyértelmű,hogy jön velem.Bár 13 évesen még messze az egyetem,de egy kutya nem 3 évre szól!Minden oltását és egyéb egészségügyi kifizetését én állom,dolgozom a suli mellett.Ezt is vedd számításba!Nem lehetetlen,de sok lemondással jár.Nincsenek minden hétvégén bulizások,nincs több napos elutazgatás,stb.Én nem bánom,mert hasonlóan élek-halok az állatokért,főként a kutyákért,de sokan nem áldozzák fel a szórakozásukat így a menhelyen kötnek ki az ebek :(

2013. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi!

Persze mindenre gondoltam.:) Természetesen vinném magammal és fizetnék neki mindent. Nem hagynám sose "el" hiszen az enyém és nem adom másnak. Ha kölyök korában is én voltam a gazdája akkor öreg korában is én akarok lenni.:)

2013. jan. 11. 18:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!