Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának elég lenne az ha...

Egy kutyának elég lenne az ha egész nap a kertbe (viszonylag nagyba) van és délután vinném el sétálni? Vagy 2-szer kell egy nap (így)? Vagy többször? Éjszaka hol van a ti kutyátok? Kertbe, garázsba, házba?

Figyelt kérdés
kistestű/nagytestű, kölyök/felnőtt

2013. jan. 10. 16:07
1 2
 1/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%

Ideális esetben a kutya a kertben van, amíg a gazdi dolgozik, majd hazaérve elviszi egy nagy sétára, ahol játszanak, gyakorolnak, kutyával ismerkedik a kutya. Hazaérve vacsi, és bent alhat a gazdik társaságában :)

Csak kerti kutyaként is lehet boldog és kiegyensúlyozott egy kutyus. A napi hosszú séta, otthoni játékok és tanítás az ideális. Tavasztól őszig, amíg az ember sokat van a kertben, jó dolga van a kutyának, mert sok időt tölt a gazdival. Télen azonban gazdi bent, kutya kint, leszámítva a sétát, játékot, egyedül unatkozik...ezért is jó télen beengedni.


Nekem roti-nj keverékem van, felnőtt.

Nyáron szinte csak kint volt, nappal esetleg bejött hűsölni, de éjjel kint aludt.

Ősztől viszont bent alszik. Reggel elmegyünk sétálni, utána most az enyhébb időben kint van a kertben, a tartós keményebb fagyokban bent volt sokat. Délután-este ismét séta, ekkor nagyobb, játék, tanítás, bandázás, este vacsi. Lefekvés előtt vagy kiviszem még pisilni, vagy nem, mikor hogy sikerül :)


Tehát ha nem vagyok itthon, akkor kint van télen-nyáron, éjjel pedig nyáron kint, télen bent.

2013. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt kutyák, az egyik nagytestű a másik közepes. Csak akkor vannak a kertben, mikor dolgozok, egyébként szoba kutyák.


Fajtától is függ, de általában a napi egyszeri séta nem gond, ha akkor eleget mozoghat a kutya. Persze a csak pórázos séták gyakorlatilag semmit sem érnek. Annyi mozgás kell neki naponta, amennyit igényel. De a fizikai fárasztás kevés önmagában, szellemileg is foglalkozni kell vele, tanítani, gyakorolni kell naponta, emellett gyakran, hetente több alkalommal szükséges az is, hogy más kutyákkal találkozzon.

2013. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
62%
Sajnos millió kutyát tartanak kerti díszként, jobb esetben szabadon kennel és lánc nélkül, hogy SOHA nem sétáltatják, nem játszanak vele, nem tanítják, esetleg nyáron kicsit simogatják...megvannak szerencsétlenek, mert mást nem tehetnek...de azért ez nem ideális, boldog élet, csak vegetálás.
2013. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Egy éves kerti német juhászom délelőtt egyedül, délután 2-2.5 órás séta ,ebből kb 30 perc pórázon házak között, a többi szabadon, legelőn és erdőben. Utána otthon még egy fél óra játék és nevelés a kertben. Én sajnos munkanapokon és ilyen időben nem tudok vele többet foglalkozni.
2013. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk általában reggel kimennek, délután bejönnek pár órát, ilyenkor általában alszanak. Késő délután-este megyünk kb 2 órát sétálni, utána még egy kicsit kint vannak, aztán jönnek be vacsizni. Még egy utolsó pisire kidobom őket, aztán alszanak bent reggelig.

Szerintem a legideálisabb, ha a kutya kinti-benti. Természetesen nincs kifogásom a kerti tartás ellen, ha a kutyával elegendő időt foglalkoznak, de én nem bírnám elviselni, hogy állandóan kint legyenek. Jobb nekik bent velünk. Pedig nem kicsi és nem rövid szőrű kutyáim vannak.

2013. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ratata ***** válasza:
84%
az enyém nem akar bent aludni még hidegben sem.(saját készítésű igen jól szigetelt termofüggönyös háza van a teraszon a bejárati ajtó mellett)szeret éjszaka járőrözni minden zajra reagál.nappal pedig önkiszolgáló:mivel ki tudja nyitni az ajtót bejár ha melege van kimegy.este sétálunk mert bár eleget mozog amúgy is(van neki 2500 nm) de sokkal nyugisabb és jobban viselkedik már egy félórás sétától is.
2013. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Az első kérdés milyen kutyát akarsz kint vagy bent tartani.Van kutya ami alkalmatlan a kinti tartásra.Az ilyen kutya nálam nem jöhet számításba,alapvetően házat őriz ezt a szobából elég nehéz lenne.Egyébként az én kutyám soha nem lépett a házba pedig ha akarna bejöhetne szétnézni.A kutyámnak egy melléképületben van a helye(szabadon jön megy az udvarra van neki ajtó csinálva) ,onnan lehet lemenni a pincébe.A pincéből feljövő meleg levegő emeli annyival a hőmérsékletet a helységben,hogy ha kint -10 van, bent még a vize nem fagy be.Nyáron pedig kellemes hűvös van.

A kertem 1000m2 szabadon van folyamatosan,délutánonként viszem 30-40 perc sétára ,igyekszem naponta vinni de van hogy kimarad.Szerintem túlzás a napi 2 séta bár akinek van ideje csinálja.Nekem nincs.Sokat vagyok a kertben télen is ilyenkor mindig" lábatlankodik" simogatom, vakargatom folyamatosan.Hát mi így vagyunk.

2013. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem biztos, hogy törvényszerűen tudod nap mint nap X ideig sétálni vinni. Nekünk a kertben van napközben (felnőtt roti). Főleg hidegebb időben naponta többször is behívjuk a házba (attól függően ki van otthon), és fél-egy óra elteltével már ki akar menni, mert túl melege van. Sajnos vannak kutyák amelyek egy 2x3 méteres helyen vannak (hiába nincsenek láncon) és sosem viszik őket sehová. Nálunk a kert/udvar rész kb. 500 négyzetméter, ott is szoktunk vele sokat játszani, illetve ezen a területen nincs tabu rész neki, és ha van idő hetente többször is sétálni visszük, illetve a párom a munkahelyére néha-néha magával viszi (egy több ezer négyzetméteren biztonsági őr) és ott is szabadon futkoshat, idegen szagokkal találkozhat, oda-vissza kocsikázhat (nagyon élvezi).
2013. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
53%
A kutya félig meddig olyan, mint egy gyerek. Igényli, hogy foglalkozzanak vele, szeretve legyen. Nem kötelező a napi séta, ha van más teendő, de heti 3-4 szer elvihető. Sajnos nekem csak hétvégén volt időm foglalkozni a kis kedvenccel, és bent lakott a lakásban, igaz egy ez kis testű kutyus volt, angol coocker spániel. Megtanítottam, hogy ne rágjon meg semmit, nem pisilt be és nem is csinált az ajtóba szinte soha. Pl nálunk csak akkor szeretett kint lenni, ha jó idő volt, vagy ha kinn voltunk, egyébként benn a lakásban volt. Úgy szerettük, mint egy gyereket, sajnos már pár éve meghalt. Egy nagytestű kutya biztos jobban igényli, hogy legalább minden másnap sétáltatva legyen. Ez a gazdinak is jó, mert annyi séta kell :)
2013. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Egyébként kinti-benti kutya lenne. És egy idő után hoznék mellé egy párt is. :)
2013. jan. 11. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!