Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti felnőtt, szobatiszta (nem...

Ti felnőtt, szobatiszta (nem pelenka, alom, meg társai) kutyátoknál is előfordulnak balesetek?

Figyelt kérdés

Ma is hazaérek,nappaliba pisi-kaki-hányás. Feltakarítom bár k..va mérges vagyok mert ez gyakran esik meg. Ha éjszaka nem zárom be a szobaajtót ahol alszik velünk ő is,akkor reggelre odahugyozik a nagyszobába. Jó ezt kiküszöböltük ezzel a bezárással.

Tegnap adtam neki húsos csontot,minden fűszer nélkül 1 óráig főztem neki (sertés). Gondolom nem bírta a gyomrát,de normális széklet mellett volt hasmenés mellette ma.

Pedig pont azért főztem neki csontot hogy megkeményítse a székletét.

Orvos?

Ja karácsony óta 35 ezret hagytam ott nála (allergia gyanú),semmi pluszpénzem nincs,de ha nagyon kellene elviszem,de úgyis a csontot dobta ki.

De akkor se normális,nem első kutyám, de előző kutyánál még család kutyája én nem emlékszek ilyenre hogy anyám takarított volna ennyit mint én ennyit a kutyám után.

Most megint visszavigyem orvoshoz ma aztán megint hagyjak ott minimum 2500 ft-ot?

Hogy tud ennyit fosni,pisilni egy kutya?

Panelba vagyunk,napi 3-4x levisszük,nem szenved hiányt sétába!! Kicsit most betelt a pohár,nem is kicsit nagyon mérges vagyok és nem tudom már hogy direkt csinálja e ezt vagy nem?

Mert mindig a nappaliba csinálja ezeket!! 2 éves könyörgöm,csöppkora óta szobatiszta,nem is törődtem a veszélyekkel 8 hetesen már sétáltattam :(

Amúgy pont ma panaszkodott anyám hogy az ő kutyája is minden éjszaka bepisil,kertes házba laknak ők de shih-tzu most shih-tzut nem fog kizárni. Pelenkát! kellett leraknia egy 6 éves kutyának,mert a kisasszony is olyan hogy minden éjszaka bepisil.

Ezeknél a kiskutyáknál ez most normálisnak mondható,vagy mi?

Komolyan ha valaki megnyugtat hogy ez igen nála is ez van,nem kapok idegbajt:)) Albérletbe lakunk,nem épp jó dolog ha kirohadna a parketta..


2013. jan. 11. 12:20
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
És nem viccelek,mindennap úgy jövünk haza hogy ellenőriznünk kell félve a nappalit hogy nincs -e baleset.. ennyire gyakori sajnos,rettentő sokat fosik ami vicc hogy 1 hétig szedett pont most hasmenés elleni gyógyszert és az mellett is hígabb a széklete!!
2013. jan. 11. 12:22
 2/27 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha a betegséggel összeköthető, akkor normális. Márpedig a leírtak alapján ez valószínű. De az is lehet, hogy nem takarítottátok fel elég alaposan a pisi, kaki helyét, ottmaradt a szag, ezért már úgy gondolja, hogy lehet. Ha van lehetőségetek, azt javasolnám, hogy pár hétig vigyétek ki őt többször, akár 5x-6x, hogy a kinti pisilés, kakiklás rögzüljön benne.
2013. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

domestos,fertőtlenítő spray,plusz felmosószer,ennyire alaposan törlöm fel mindig!

És sajnos ezt is próbáltuk már hogy újrakezdtünk mindent mint egy kölyöknél de semmi!

Egész életében ilyen volt,lehet ki se jelenthetem hogy valaha is szobatiszta volt a kutyám! Mindig voltak balesetek,volt hogy rendszeresen volt hogy rendszertelenül ,volt hogy több hétig nem,több hónapig nem,majd megint újra.

Diétás táp,diétás kaja,látod hasmenés elleni gyógyszer,semmi..

Doki is mondta hogy rotyog a belében a széklet,végigcsináltuk a gyógyszerkúrát nála de ez se segített.

Milyen betegség az hogy egész életében bepiszkít a nagyszobába?:)

Mindent próbáltam már,dolgozunk mi is párommal,nincs időnk már ennél többre.. Rengeteget foglalkozunk ezzel a kiskutyával,rettentő okos is,mindent nagyon hamar megtanul de ez fent áll már mióta..

És ha a kakit leszámítjuk,az is gázos hogy zárnunk kell a szobaajtót mert bepisilna a nagyszobába. Egy éjszaka alatt pedig utolsó sétát mindig kitoljuk,reggel meg már fél 5kor le van víve..

2013. jan. 11. 12:33
 4/27 anonim ***** válasza:
A nagyszobába én felállítanék egy szabályt, hogy nem mehet be. Aztán otthagyni laptopot/kamerát plusz hangfalat és nagyon hangosan ráordítani, hogy takarodjon.
2013. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy túl sokat kap enni? Attól is mehet a hasuk. Vagy ha túl erős neki a táp. Nekem is szobatiszta kutyám van, westie, 3 éves, de egyáltalán nincsenek balesetek. Legutoljára kb. 8 hónapos korában csinált be. Milyen tápot eszik?
2013. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

igen azt elfelejtettem írni hogy nagyszobán nincs ajtó.

Régen azt csináltam hogy elbarikádoztam hintaszékkel,számítógépasztallal,meg kartondobozokkal de sajnos ki tudta fúrni legkisebb résen is bement.

Kameránk nincs sajnos:)

Még az lenne megoldás hogy bezárom ha elmegyünk a kisszobába mert ide nem piszkít általában,de elég kínzásnak tekintem hogy egy szobába legyen bezárva..

Meg hát élete végéig ez olyan struccpolitikának hangzik hogy dugjuk fejünket a homokba,nem tetszik hosszútávú megoldásnak.

2013. jan. 11. 12:39
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hányás és hasmenés nem nevelési probléma.

Ha be tudod állítani az étrendjét, hogy normális legyen a széklet, akkor talán nem lenne hányós, fosós.

Megtalálták , hogy mire allergiás?

Egyáltalán....mit eszik a kutyád?

2013. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
ha otthon vagytok, jelez nektek?
2013. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
tápot már nem kap enni mert allergia gyanús volt az is,én főzök neki natúr sertéshúst rizzsel meg zöldségekkel,csirkére is allergiás,meg pulykára is. Kis adagot kap mindig,meg pisire sajnos nem fogható mert inni nem is iszik sokat,nem fűszeres a kajája.
2013. jan. 11. 12:40
 10/27 A kérdező kommentje:

ha itthon vagyunk és jön a hasmars jelez,úgy hogy odajön a fejünkhöz is elkezd remegni,ilyenkor felkapja valamelyikünk is rohan le vele.

Ha itthon vagyunk vele amúgy nincs is baleset,csak éjszaka lenne ugye mikor alszunk..

2013. jan. 11. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!