Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszteség elleni oltásra...

Veszteség elleni oltásra mentünk, mivel két héttel ezelőtt a doktornő ezt mondta, ahelyett megint védőoltást kaptunk és nem értem, miért?

Figyelt kérdés
A következő oldásokkal rendelkeztünk sorban:7 hetes Nobivac Parvo-c,9 hetes: Novivac DHP+ Nobivac Lepto, kicsit elcsúsztunk (anyagiak) 16 hetesen:Nobivac DHP+ Novibac Lepto. Most veszettség elleni helyett 18 hetsen (4 hó) Novibac DHPPi+ Novibac Lepto. Jó ez így? Most ezt így nem értem. Én 3 kötelezőről tudtam. És menjünk vissza 2 hét múlva a veszettség ellenire.
2013. jan. 11. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 4 kölyökoltás van, szóval ez így van rendben, ahogy a doki csinálta.
2013. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 v 4 oltás szokott lenni, dokija válogatja :) + utána a veszettségi.
2013. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Már megijedtem, hogy valamit elrontottak.

Illetve rá szeretne beszélni az ivartalanításra minél előbb, tehát még ivarérés előtt 4-5 hónaposan. Nem tudom, hogy jó lenne-e. Volt egy spániel kutyusom már aki 12 évesen emlődaganatban halt meg, ezért szeretném ezt megelőzni, de hallottam sok negatív okot amely miatt félek belevágni. Itt arra gondolok, hogy növekedési problémát okozhat, elhízás, vizelet-visszatartási problémák is felléphetnek. Bizonytalan vagyok a helyes döntést szeretném meghozni. Ráadásul a doktornő nem túl meggyőző volt számomra. Mit tegyek?

2013. jan. 11. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

ivartalanítás akkor fontos ha: keverék kutya, és nem akarod, hogy szaporodjon.

A másik, meg a dominancia!

fiú vagy lány a kutya?

2013. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás egészség szempontjából is nagyon fontos, nem kell ahhoz tenyészteni a kutyát...

Nyugodtan ivartalaníttasd ivarérés előtt, szuka kutyáknál főleg jó első tüzelés előtt.

Nekem nagytestű kan kutyám van, szintén ivarérés előtt lett ivartalanítva, picit magasabbra nőtt, de mindössze ennyi a különbség, csak pozitív előnye van.

2013. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalaníttasd, egy korszerű rendelő tapasztalt orvosánál gyakorlatilag nincs kockázati tényező. A kutya csak jól jár vele!
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Spániel kislány kutyus.

Igazából a kockázati tényezőktől ijedtem meg, amit persze az orvos nem mondott. Csak az előnyöket, és egyből igent gondoltam a daganati kockázat miatt.De ha vartalanítás előtt történik a beavatkozáskor ugye nem áll le időben a növekedés, de a csontok nem erősödnek, nagyobb lesz a testalkat, gyengébb csonttal. A vizelet-visszatartási probléma is, méh eltávolítás miatt. Orvoson múlik, de nem tudhatom, hogy a doki milyen.

2013. jan. 11. 21:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ha annyira tartasz az ivarérés előtti ivartalanítástól, megvárhatod az első tüzelést, de a daganatos betegségek kockázata kapcsán tényleg az a legjobb, ha ivarérés előtt ivartalaníttatod. De megvárhatod, amíg teljesen kifejlődik és ivartalaníttathatod utána is. A lényeg, hogy jó dokit válassz. Ha valamiért nem szimpatikus a doktornő, vagy bármi kételyed van, keress másik orvost, én is csak olyanhoz vittem, akiben megbízok.

Merre laksz? Hátha tudunk megbízható dokit ajánlani!

2013. jan. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szigetszentmiklóson. Tudnál ajánlani valakit?
2013. jan. 12. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy szigetszentmiklósi kutyás ismerősöm, megkérdezem kihez járnak :)
2013. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!