Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki adatott be...

Van itt olyan, aki adatott be a kutyájának kullancs elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Voltunk hétvégén a kutyával kirándulni. Tudom, hogy most újra elszaporodtak a kullancsok, ezért próbáltunk nem olyan helyre menni, ami erdős, bozótos, stb. De így is ellepték a kutyát a kullancsok, kb 40 kullancsot szedtünk ki belőle. Még nem fúródtak bele, még csak mászkáltak rajta. Szerencsére az összeset kiszedtük belőle, egyedül egyet nem vettünk észre, azt másnap szedtük ki belőle. Kezelve van kullancs ellen, Scalibor nyakörv van rajta, de spot on-nal is le van kezelve. Olvastam, hogy van kutyáknak is védőoltás, de csak Lyme-kór ellen. Van olyan, aki beadatta a kutyájának? Olyan nincs, ami Babeosis ellen is véd? Egyáltalán be lehet adatni kölyökkutyáknak? Nemsokára 5 hónapos lesz.

2012. okt. 1. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én 4 hónapos keverékemet múlt csütörtökön oltották Lyme-kór ellen. Nekünk olyan oltási programot javasolt a doki amiben ez is benne van, mivel erdős helyen lakunk.

[link]

Itt le van írva a pontos program. Mi időben kicsit megcsúsztunk vele, mert örökbefogadott, talált kutyus, és közbejött egy fogbetegség.

2012. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Babesiosis ellen is van

"Az új oltóanyag 2011. januárjától van forgalomba. Az oltás védettséget nyújt a veszélyes babesiát okozó Babesia canis és Babesia rossi nevű kórokozók ellen.

A védőoltás két – 3-6 héten belüli – egymást követő oltás után ad védettséget. Az így kialakított védettség időtartalma 6 hónap."


Viszont 1 db oltás ára 10ezer körül van, szóval fél évente 20ezer alatt nem úszod meg :S

2012. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1x, Lyme kór ellen. Több ismerősöm kutyája is oltva van, abból már kettő fertőződött Lyme kórral az oltás ellenére, szóval úgy döntöttem, hogy nem adatom be többet. Inkább átnézem minden este, de potyára nem oltatom, ráadásul ezek az oltások erősen májkárosítóak.
2012. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annak meg kifejezetten örülök, hogy van babézia ellen is oltás. Hát az ára elég húzós, de egy másik kutyámmal végigszenvedtem már ezt a betegséget, és inkább összespórolom azt a 20 ezret, csak ne kelljen néznem, ahogy szenved.:( Viszont utolsó válaszoló, kicsit elbizonytalanítottál. Ha oltás ellenére betegek lettek a kutyák...És májkárosítóak is..Az a legjobb, ha az állatorvost kérdezem meg erről a májkárosodásról, és arról, hogy oltott kutya hogyan kaphatja el mégis a betegséget. Bár a sima védőoltásoknál is előfordul ilyen. Hiába van beoltva a kutya pl parvo ellen, ha gyenge a kutya immunrendszere, oltás ellenére is elkaphatja. Láttam már ilyet. :(
2012. okt. 1. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos egyetlen létező módszer sem 100%-os :S
2012. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A babezia elleni elég bizonytalan. Nincs tapasztalat vele még. A leírásában is szerepel, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz fertőzött a kutya, csak enyhíti a fertőzést. Ha nem veszed észre, hogy gáz van, későn kerülhet orvoshoz a kutya. Inkább egy Imyzol, ha jelek vannak.
2012. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem több vadász ismerősöm is oltatja a kutyáját rendszeresen imyzollal a kritikus időszakban. Sokkal kisebb mennyiséget kell kapniuk ilyenkor mint amikor már betegek, illetve Angliában számos patológiai vizsgálat igazolja h nincs számottevő májkárosító hatása a rendszeres imyzolozásnak. Ha sokat jár az ember erdőn mezőn, megfontolandó.
2012. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Little Red.

Itt van a teljes oldal amiből másoltál.

[link]

2012. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kutyának Lyme kór ellen nincs hatékony védőoltás - embernek sincs, használd az eszed! Amit árulnak az orvosok az egy átverés (egyáltalán melyik lyme ellen?). Babesia ellen Imizol működik (babézia is többféle van), szövet szinten mindig kimutatható marad, az imizol sem tudja kiirtani sajnos.
2013. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

little red

látom itt már árul valami állatorvos "védőoltást" babézia ellen. Ez nagy valószínűséggel eccerű imizol lesz, ami véd egy hónapig valóban de ilyen 3-6 hónaposban még nem hallottam (hungarikum :D). Azt azért érdemes figyelembe venni hogy az imizol odaver a veséknek rendesen, és havonta kéne adni - mondjuk vadászkutyáknál esetleg elképzelhető hogy megéri.

2013. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!