Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha olyan körülményeid lennének...

Ha olyan körülményeid lennének (Sok pénz, sok idő, nagy hely stb. ) tenyésztésbe kezdenél vagy segítenél a kidobott, sors sorsú állatokon?

Figyelt kérdés

Kinél, hogy jelenik meg az állatszeretet, hogyan nyilvánítanád ki, ha olyan körülményeid lennének.

Persze kis pénzzel is lehet segíteni az állatokon.



2013. jan. 11. 22:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőbe belevágnék, van egy imádott fajtám, őket tenyészteném, de emellett rászoruló kutyusokat is mentenék.
2013. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én rászolrulókon segítenék. Most is azt teszem, csak kevés az anyagi forrás. Ha az meglenne, akkor ezerszer többet tehetnék. Nemrég összeismerkedtem egy állatmentővel, fantasztikus srác. Képes egy problémás kutyának napok alatt bombabiztos gazdit találni, és mindezt úgy, hogy dolgozik is mellette, és a menhelyen is önkéntes, plusz magánban is menti a kutyákat.


Évek óta azért gürizik, hogy nyisson egy menhelyet. HA nyernék a lottón pl tuti kapna vagy 50 milliót.

2013. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem én leginkább kutyaiskolát csinálnék, ahová ideiglenes befogadók, és örökbefogadott kutyák gazdái járhatnának ingyen. Nyilván ha már adott a nagy terület, a sok kutya, akkor ideiglenes kutyáim is lennének, de csak annyi, amennyivel tudok tisztességesen foglalkozni.


Nagyon fontosnak tartanám a kutyás társadalom edukálását, és a problémás kutyák szocializálása, nevelése közben én is rengeteget tanulnék.

2013. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyébként, amennyire én látom, elég sok tenyésztő vesz részt egyúttal fajtamentésben is, legalábbis a mudik között biztosan. Az én tenyésztőmnél pl szinte mindig van egy mentett mudi, vagy egy kutya, akit az út mellől szedett fel összetörve, mindamellett, hogy tenyészt. Mivel egy tenyésztőnél mindig kell lennie egy-két szabad helynek, hogy pl visszavehesse a gazda által megunt, egyébként menhelyre kerülő kutyáját, én logikusnak tartom, hogy akkor már van egy helye mentésre is. :)
2013. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettő közül lehet csak választani, akkor tenyésztenék. Valójában a fajtatiszta kutyákat tartó vagy ismerő ember azok akik a legtöbbet segítenek a bajba jutott állatokon, mert ők tudják milyen a felelős állattartás. Szerinted Józsi bácsit a faluból akinek keverék kutyája van, érdekli az állatvédelem? Sok tenyésztő a legkomolyabban részt vesz az állatmentésben. Amúgy meg nem mindenki állatmentésre való. Nővérke vagy ovónéni sem lehet mindenkiből, mert nem arra valók. Az meg senkinek sem jó ha olyan kezeli aki másra született.

De amire igazából vágyok az a versenyzés. Szóval valójában ha sok pénzem lenne akkor a legkomolyabban sportolnék valamelyik tenyésztő kutyájával vagy lehet hogy magam tenyésztenék sportra.

2013. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én a meglévő menhelyeket támogatnám anyagilag, persze úgy hogy bevonjanak engem is abba, hogy mire költik a pénzt. Menhely alapításnak nem látom értelmét, mivel van elég, csak a kapacitásuk nagyon kevés, ezt bővíteném. Amúgy meg vennék egy nagy házat, ahol tudnék ideiglenesezni sok kutyával. A tenyésztés, kiállítások, versenyek nem az én világom.
2013. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha így történne, akkor:


Fölhajtanék valami profi céget, aki speciálisan felszerelt autókat gyárt ezen esetben komplett műtő kutyák, macskák egyéb kisállatok részére.

Kiválasztanék pár elhivatott (értsd. még nem elk@rvult orvost:) megvenném és finanszíroznám és járnánk vele elsősorban Borsod-Szabolcs és egyéb olyan megyékbe ahol ingyen ivartalanítanának, és kisebb-nagyobb műtéteket végzenének a rászoruló állatokon.

Mindez természetesen irdatlan pénz, de egy csillagászati összegből kijönne, egy másik összeg befektetése mellett pedig hosszú távon lehetne finanszírozni:)

2013. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én tenyésztéssel foglalkoznék. Német juhászokat tenyésztenék, mert imádom azt a fajtát és nagyon szomorúnak találom hogy ennyire agyon szaporított sz*r lett mostanában. Ezerrel azon lennék hogy feljavítsam ezt a fajtát. Emellett biztosan támogatnék menhelyeket!
2013. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!