Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mit jelent, ha egy nőstény...

Az mit jelent, ha egy nőstény kutya (nem ivartalanított) úgy csinál az embernek, mintha meg akarná. , rákapaszkodik a lábára?

Figyelt kérdés
Még gyerekkorban volt meg a kutya, már nem él, de kiváncsi lennék.

2013. jan. 12. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt mutatta, hogy domináns és ő a falkavezér.
2013. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy marha domináns és ezzel üzente a tiszteletlenségét feléd. Ha egy másik kutyával csinálta, akkor is neked üzente azt, hogy nincs tekintélyed. Egyébként lényegtelen, hogy szuka vagy kan.
2013. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik családtaggal csinálta, velem nem. Őnála elég szemtelen volt a kutya, sétánál is. Velem nem csinálta, akkor ezek szerint én jobban neveltem, ha lehet ilyet mondani.
2013. jan. 12. 16:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy mindegy kinek csinálta.
2013. jan. 12. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, kinek csinálja! Akár plüss játéknak is! Ez a környezetében lévő összes egyénnek szól, de persze főleg a gazdájának (még ha nem is rajta csinál hágó mozdulatokat), nem csak a célzott személynek.
2013. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Mostanában, hogy olvasgatom itt a kutyás dolgokat, rájöttem, hogy bizony sok dolgot nem tudok a kutyákról. Igaz, akkor gyerek voltam, de ha most tartanék, akkor biztos máshogyan.

Tehát elég rendesen el volt rontva az a kutya.

2013. jan. 12. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:
És mi van a tenyészkanokkal, az most akkor olyankor hogy működik, amikor fedezni viszik?
2013. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy példát hoznék fel erre, ismerek olyan tenyésztésbe bevont kant, amelyik nem egyszer, de nem is kétszer mutatott agressziót a saját gazdája felé. Nagyon gyakori (főleg szaporítóknál), hogy kannal fedeztetnek, mert hát így jó a kiskutyának és láss csodát, már másnapra olyan a kutya, mint ha meghülyült volna. Tojik a gazdira, agresszív más kutyákkal, állandóan mutatja a domináns jelzéseket, egyszerűen felborult számára a már beállt sorrend. Azzal, hogy ő ilyen kiváltságot kapott, hogy fedezhetett, sokkal magasabb helyre jutott a "falkán" belül.

A tenyésztők legjava azért ért olyan jól a kutyaneveléshez, hogy még egy keményebb ebet is megfelelően kézben tudjanak tartani akkor is, ha rendszeresen hoznak hozzájuk fedezésre szukákat.

2013. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!