Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kéne altatnunk?

El kéne altatnunk?

Figyelt kérdés
A kutyánk 13 éves. Már egy ideje látszik rajta, hogy öregecske. Az utóbbi hónapokban egyre csak fogyott, annak ellenére, hogy farkasétvágya volt. Ráadásul hosszúszőrű, ezért nem vettük észre, hogy egy nagy csúnya seb keletkezett a hasán. Viszont az állatorvos szerint a bőrén már láthatóak a gyógyulás jelei és a közérzete is teljesen jó volt. De most hirtelen, két napja nem eszik, nem kel föl, látszik rajta, hogy nagyon beteg. Nagyon szaporán veszi a levegőt, olyan mintha haldokolna. Nagyon csontos is. És az előző kutyám is nagyon lefogyott, aztán elpusztult. Sejtem, hogy már nincs neki sok hátra. Viszont nem nyög, nem harap, tehát nem látom, hogy nagy fájdalma lenne (??).
2013. jan. 12. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én amíg nem látszik, hogy szenvedne, várnék. Hátha felépül...
2013. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Az esetleg nem merült fel benned, hogy elvidd orvoshoz?
2013. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Idáig mivel etettétek? Mert nem véletlenül vannak a senior tápok kitalálva.

Ilyen idősen az gyomruk már nem tudja úgy felhasznosítani a kaját, mint korábban, valószínűleg ezért fogyott a kutyád, miközben irtó sokat evett.

Orvost mindenféleképpen hívnék ki hozzá.

2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy rák, vagy vese probléma szokott lenni ilyen jelekkel. Azért egy orvosi vizsgálat még belefér az életébe. ha pedig az orvos szerint is menthetetlen, úgyis megmondja.
2013. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 napja voltunk az orvosnál, akkor még nem jelentkeztek a fenti tünetek.

Hétvégén hová vigyem? Mifelénk ilyenkor nincs rendelés. A barátomnak mondtam, hogy majd felhívhatnánk az orvost privátba, erre ő azt mondta minek, már úgyse nagyon tud segíteni.

Igazság szerint én tegnapelőtt elutaztam és ma este értem haza, csak most láttam, milyen állapotban van. Holnap azért én mindenképp megpróbálom elérni az állatorvost.

2013. jan. 12. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha olyan elesett, akkor nem nyög, nem harap. Attól még lehet bőven fájdalom benne. h

Ha tudsz beszélni az orvossal, akkor ő már ismeri a kutyát. És, ha tudja, hogy ez az állapot a vég, akkor kimegy és elaltatja. Nem hagyja szenvedni még egy napot.

2013. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Irány a doki, lehet, hogy simán tud segíteni.
2013. jan. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt nála vasárnap ügyeletes állatorvos. Szerinte szepszis és kezdődő tüdőgyulladás. Kapott fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt. Lefektettük. Reggelre elpusztult.

De amúgy is elaltattuk volna, mert már pisilni, kakilni sem kelt fel és a sebe is bűzlött. Már ő sem akart élni. :(

2013. jan. 15. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Az az állatorvos segíthetett volna a kutyán. Tuti látta, milyen állapotban van. Sajnálom..... Sajnos véges az életük a kutyáknak is.
2013. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!