Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet egy ilyen...

Mennyibe kerülhet egy ilyen kutyus?

Figyelt kérdés
Hallottam a cukorszintőrző kutyákról! Mennyibe kerülhet egy ilyen kutyus Magyarországon? Vagy esetleg keresni kell egy kiképzőt itt Mo-on aki betanítja az általunk kiválasztott kutyát? Vagy igényelni kell?

2013. jan. 13. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:
És én eddig két fajtáról hallottam, a cardigan welsh corgiról és esetleg a yorkiról!
2013. jan. 13. 15:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Segítőkutyákat úgy képeznek, hogy a kölyköt már eleve erre a célra választják. Mire felnő kiképzik levizsgáztatják és odaadják a rászorulónak. Egy segítőkutya kiképzése milliós nagyságrendű összeg.
2013. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre bármely olyan fajta alkalmas, aki könnyen tartható folyton emberközelben (pl egy komondor nem annyira xD), a kistestűk azért jók, mert feltűnés nélkül viheted bármerre. :D

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: fel kell venni a kapcsolatot egy segítőkutyás szervezettel (NEO, KEA stb), s ők segítenek ebben, ill. ők képzik ki a kutyát is.

2013. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ratata ***** válasza:
tudomásom szerint ezek a kutyák Nagy Brittaniába használatosak itt még nem terjedtek el.
2013. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van itthon is ;) az Én kutyám spontán jelez. A családban több cukor beteg is van.

Simán rohamjelzőként tartják számon

2013. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!