Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám pupillája játék közben...

Kutyám pupillája játék közben kitágul. Jelent ez valamit? Vagy nincs jelentősége. Köszi.

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Van jelentősége. A kutyád élvezi a dolgot:)
2013. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ugyanazt, mint amikor a tied
2013. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A megnövekedett adrenalin szint miatt tágul ki a pupillája. Játék közben teljesen felpörög. Igazából a kutyák játéka az gyakorlatilag a vadászat imitációja. Kergetőzés, harapdálás, vadász és zsákmány szerepek. Nem csoda, ha felemelkedik az adrenalin szintje.
2013. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
a tied is kitágul/összeszűkül .! -_-
2013. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, egyszerűen kellett volna megközelíteni a dolgot. :) Persze az enyém is kitágul. :)
2013. jan. 13. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az adrenalinnak van pupillatágító hatása, ezt nem tudom. Azt viszont igen, hogy ha a pupilla kitágul, akkor több fényt ereszt be a szembe, ami által élesebb lesz a látott kép. Ez jól jön a vadászatnál, ha a lehető legpontosabban kell felmérni a leendő áldozat helyzetét, mozdulatait. A macskának is látványosan kitágul a pupillája, közvetlen az előtt, hogy rávetné magát az áldozatára. Játék közben lehet nagyon jól megfigyelni ezt a jelenséget.
2013. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de optikailag nem igaz, hogy élesebb lesz a kép a pupilla tágulásával, sőt! A több fény az igaz, de ha amúgy is van elég fény (nappal), akkor ez irreleváns. A rés (rekesz, blende, ezesetben pupilla) szűkítésével lesz élesebb a kép, növekszik a mélységélesség is. Fotózáskor is ha tájképet fényképezünk nagy mélységélességgel, akkor szűk rekeszt választunk, ha portrét elmosott háttérrel, akkor meg nagy rekesznyílással exponálunk. Másik példa, a lyukkamera. Mindenféle lencse nélkül egy nagyon apró lyukon keresztül engedve a tárgyról érkező fénysugarakat, viszonylag éles képet lehet készíteni. [link]


Tehát összefoglalva a szem akárcsak egy modern fényképezőgép 3 fontos részből áll, az egyik a (szem)lencse, a másik a rekesz (pupilla), a harmadik a fényérzékelő (retina, film, CCD). A pupilla a beengedett fénymennyiséget szabályozza és mellesleg a szűkülésével nő, tágulásával csökken a mélységélesség.

2013. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor arra tudok tippelni, hogy így tudja pontosabban felmérni az áldozat távolságát, hogy a mélységélességet csökkenti a kellő szintre a pupillák kitágításával. Mindenesetre 100% hogy valami ilyesmi mechanizmus áll a háttérben, mert ha nem segítené elő ez a jelenség a kiszemelt áldozat helyzetének pontosabb felmérését, akkor nem is tágulna ki a ragadozók pupillája ilyen esetben.
2013. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez így már logikusan hangzik. Nem csak a ragadozóké tágul ki, hanem minden állaté. Valószínűleg valamilyen szempontból javul ezáltal a környezet érzékelése, akár vadász, akár préda. Kémiailag viszont az adrenalin hatása okozza a tágulást.
2013. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!