Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogja szeretni a labdát?

Meg fogja szeretni a labdát?

Figyelt kérdés
Egy olyan kutya, akinek felnőtt koráig senki oda nem dobott egy labdát, vagy semmi más játékot, meg tud tanulni játszani? Nem akar semmit kezdeni a labdával, ronggyal, olyan, mintha egyáltalán nem érdekelné, vagy nem tudom. Hogy lehet felkelteni az érdeklődését? Vagy vannak olyan kutyák, akik jellemből nem játszanak?

2013. jan. 5. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem hagyd békén azt a szerencsétlen kutyát, ha nem akar játszani tárgyakkal akkor nem akar ne kényszerítsd olyanra amit nem szeretne.
2013. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van esetleg kutyás ismerősöd, akinek a kutyája szeret labdázni?

Ha igen, menjetek el közösen vhova, ismerősöd kezdjen el játszani a kutyájával. Ha a kutyád látni fogja a másikat, amint az játszik, tanulhat tőle is, az is elképzelhető, hogy beszáll a játékba :)

2013. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor mégis hogy fárasszam le? Nem lehet egész nap futni vele, a játék meg pszichésen is fárasztaná, meg fizikailag is. Lenne sikerélménye, minden más téren motiválhatóbb lenne, stbstb. Rájönne, hogy tökjó dolog kihívásokat megoldani. Gondolom neked baromi boldog kutyáid vannak.


Na mindegy, valaki, akinek hasonló volt a kutyája, lett fejlődés, vagy mást találtatok ki helyette?

2013. jan. 5. 16:21
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocs, az előzőm az elsőnek ment.

Akad kutyás ismerősöm, bár szinte minden nap mással futok össze séta közben, nagy a lakótelep. Össze is tudnánk hozni kutyákat, bár volt olyan, hogy én a futtató egyik végében mantráztam az ülj-feküdj-maradjot, a másik kutyával meg ággal dobálóztak. Oda se nézett az enyém. Na majd megpróbáljuk hátha:))

Viszont, fönt a lakásban gurigattam neki már egy csomó labdát, hátha elkezdi érdekelni, és volt, hogy elkezdte nézni, és odakapott mintha megfogná, de olyan gyorsan meg is unta, szóval csak 1-2 eset volt, hogy egyáltalán ránézett volna.

2013. jan. 5. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is 3 évesen került hozzám, semmit nem szeretett játszani se velem, se más kutyákkal(nem tudta, hogy kell). Aztán sokat vittem kutyák közé, 4 hónap után tört meg először a jég, akkor kergetőzött egy kutyával, aztán suliban mondták, hogy próbáljam meg klikkerrel labdázásra bírni - mára már ebben is elég ügyi. Plusz néha már megenged magának egy kis birkózást is velem.:) Legyél türelmes és "kínáld meg" mindig játékkal, hátha egyszer nálatok is megtörik a jég.
2013. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdjétek akkor otthon, az én kutyám is ilyen egyébként. Annyi, hogy amikor itthon vagyunk, akkor érdekli a labda, vissza is hozza, ha elgurítom neki. Viszont lent, ahol több az inger, ezer és ezer érdekesebb dolog van a számára, mint a labda :) 1-2 alkalommal visszahozza, ha eldobom neki lent, de utána mindig van valami érdekesebb dolog :) Türelem :)
2013. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel mint ragadozó, minden kutyában nagyon magas a zsákmányösztön, ezért alapvetően minden kutyában ki lehetne alakítani azt, hogy szeressen labdázni. Valahol ebben kell némi külső segítség, valahol már "gyárilag" benne van.

Van ismerősöm, akinek a KÁJ-a akkor imádta meg a labdázást, mikor a szabályos apportot megtanulta. Soha sem lett amolyan igazi labdafüggő, de élvezte az apportírozást (nem is kicsit.) Az ÖV is tud ezen segíteni, hisz az is a zsákmányösztönt fejleszti.

2013. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ratata ***** válasza:
kezdjetek el 2 en focizni a szeme láttára szerintem hamar köztetek lesz, vagy lehet hogy nagyon lusta?
2013. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!