Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyszőrű idősebb kutyák,...

A nagyszőrű idősebb kutyák, hogy érzik magukat -4, -5 fokban?

Figyelt kérdés

Ajánlatos melegebb helyre vinni őket este vagy nem? Mert remegnek, bár van mikor remegnek melegebb helyen is, ha nem simogatom őket.


Még egy kérdés:

Ha egy rossz élmény érte a kutyát valahol, akkor arra a helyre fél visszamenni, vagy ott tartózkodni? (én úgy láttam a kutyámon hogy igen)



2013. jan. 13. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyen idős kutyának nem tesz jót a hideg. Igen, nagyon érdemes fűtött helyre is beengedni őket, de ne csak pár órára, hanem egész télre, éjjel-nappal.

A negatív élményt nagyon gyakran párosítják a kutyák területtel, így igen, előfordulhat, hogy fél visszamenni oda.

2013. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát csak sajnos egyetlen egy helyre tudom vinni, de ott hálózati kábel megtetszett neki, és azt elhúzva magára rántott egy létrát, és nekem kellett leszedni róla, reggel.

Magától nem is jön le a lépcsőn, hanem nekem kell levinni. Próbáltam csalogatni hogy minden lépcsőfokra jutalomfalatot rakok, de úgy sem jön.


ahol meleg van, ott fél :S Van neki ól is, de nem megy be soha.

2013. jan. 13. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta?

Az én fiatal hosszabb szőrű kutyám szépen bent alszik a házában és nem fázik. De amikor befogadtuk tavaly nyáron, kitört egy zivatar és nem ismerte a kutyaházat! Csuromvíz lett. Mivel szoktattam be a házába? Betettem az etető tálját a kutyaházba. Attól kezdve bement, bent is alszik.

2013. jan. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eddigi tapasztalataim alapján, ahogy idősödik egy állat, annál fázósabb lesz. Ez az eddigi kutyáimra is és macskáimra is igaz. Sőt. Rám is :-) Ezen kívül vannak olyan állatok, akik fázósabbak a többinél, akár még fiatalon is. De akár jól bírják a hideget akár nem, ha választhatnak, inkább a melegebb helyet választják. Ott jobban érzik magukat. Valahogy biztosítsd be a helyet, hogy ne történjen több baleset, akkor talán megnyugszik a kutya előbb utóbb és bent marad.
2013. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Az ő érdekében meg kell győzni arról, hogy a meleg helyen tartózkodjon még akkor is, ha kezdetben fél.

Pórázzal biztos le tudod vinni, lépésenként kézből kaphat falatot, nem szabad feladni. Megkönnyíti a dolgot ha éhes a kutya, illetve kapják a vacsorát abban a helyiségben.

2013. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!