Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet vegyek neki?

Milyen nyakörvet vegyek neki?

Figyelt kérdés
3éves nagytestű kutyám bőrnyakörve elszakadt. Szeretnék neki venni egy másikat csak nem tudom milyet kéne. Sokat járunk túrázni, néha húz egy kicsit, de általában póráz nélkül sètáltatom. Itthon nem lenne rajta. Milyen nyakörvet ajánlanátok? Valami tartósat szeretnék ami nem szakad szét egy rántásra.
2013. jan. 15. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Fojtó nyakörvet, annál időtállóbb nincsen szerintem. Persze nem kell fojtóra állítani és akkor úgy üzemel mint egy bőrnyakörv.
2013. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MrHard ***** válasza:
Fojtó, vagy szöges fojtó és akkor megoldódik a húzásos probléma! Nem lesz neki semmi baja és lényegesen könnyebb lesz kezelni a kutyust.
2013. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

És mennyibe kerül kb. egy fojtó nyakörv?

2013. jan. 15. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:

De a fojtó nyakörv csak akkor oldja meg a húzás problémát ha tudja a gazda, hogy hogyan kell használni.

Én ha jól emlékszem nyáron a 60 centiset 800 Ft-ért vettem.

2013. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Persze még utána olvasok, hogy mit hogy kell. Ès milyet vegyek? Mert láttam sok félèt de nem tudom melyik lenne a legjobb.

2013. jan. 15. 16:38
 6/9 MrHard ***** válasza:
pár száz forint mindegyik (kb. 1000). Ha húz a kutyus, akkor egy kicsit lazítasz a pórázon és rögtön utána határozottan megrántod magad felé és persze rögtön lazítod is! A szögesnél egy kicsit óvatosabban, mert az jobban fáj neki! Én szögest vennék, mert az hatásosabb (beforgatva), de igazából mindkettő jól bevált!
2013. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szögeset nem szeretnék, ha a sima is jó akkor inkább olyat.
2013. jan. 16. 13:13
 8/9 MrHard ***** válasza:
A szöges jobb... Nem lesz tőle semmi baja és sokkal jobban lehet fegyelmezni vele! Természetesen a Te döntésed és egyikkel sem jársz rosszul, csak a szöges hatékonyabb.
2013. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi szöges nélkül oldottuk meg a séta kérdését, sima fém egysoros fojtó-val. A kötélből készült nekem nem vált be. Nem engedett olyan hamar vissza. De ez az én véleményem.

Ha megfeledkezik magáról és már majdnem feszül a póráz, akkor elég egy picit meglendítenem a pórázt, csak annyira, hogy zörögjön a lánc, máris tudja hol a helye.

2013. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!