Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy aktívabb...

Mit csináljak hogy aktívabb legyen a kutyám?

Figyelt kérdés
Klikkerel próbálom tanítani de olyan lusta hogy inkább az egyszerűbb dolgokat választja hamar lefekszik és úgy próbálkozik valamivel. Most az lenne a feladat hogy ronggyal játszon , odahozza. Meg is böki majd megfogja felemeli aztán végül teljesen elfekszik oldalt és csak úgy fogja meg. Mit csináljak hogy aktívabb legyen? Amúgy is ilyen lusta itthon csak fekszik.

2013. jan. 16. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Én az ilyet még nem klikkerel tanítottam. sőt ez nem is tanítás ^^ Játsszál vele add oda neki a rongyot játsszál vele megint add oda neki stb. Azért kell folytatni a játékot hogy vissza is hozza majd :)
2013. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi idős? Nincs picit elhízva?
2013. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
7 hónapos, szerintem nem dagi
2013. jan. 16. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Több mozgatással és időnként egy-egy vacsora csökkentéssel lehet növelni az aktivitását. Hányszor kap még enni?

Most még hamar elfárad a tanulásban, így inkább többször keveset gyakorolj vele. Legyen egyszerre még egy darabig csak 2-3 klikk legfeljebb, utána szünet. Napjában 5-6 alkalommal is előveheted a klikkert, de mindig csak addig kell gyakorolni, tanítani, amíg a kölyök még aktív, még élvezi. Tudom, hogy nehéz, de sose várd meg azt, míg megunja vagy elfárad, míg ott hagy vagy lefekszik. Mindig nagy örömmel fejezzétek be. Idővel nőni fog az az idő is, amit egyhuzamban kibír állandó koncentrálással, gondolkodással.

2013. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!