Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 100%-os védelmet nyújt?

100%-os védelmet nyújt?

Figyelt kérdés
100%-os védelmet nyújt a kutya gallér? Ma műtötték a kutyámat a szemével, és kapott ilyen műanyag gallért. (kivették a szemét. ) A kérdésem, az, hogy éjjelre elkeríthetem ittbent a házba a kutyát? Nem fogja letépni magáról a gallért, és nemfog kárt tenni a varrataiban?
2013. jan. 16. 19:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos hogy a nyakörv elég szoros legyen, mert gallérostól is ugyan úgy - ha nem könnyebben - le tudja szedni a fejéről. Tehát semmi esetre se férjen át a fején, elég ha két ujjad befér alá.
2013. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az egyik füle átcsúszott egy picit, akkor még szorosabbra?

(Gagyi, tudom... De nem vagyok jártas ebben a témában, és semmiképp nem szeretnék rosszat a kutyának.)

2013. jan. 16. 20:13
 13/19 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nem vagy gagyi csak agódsz. Szerintem húzd egy kicsit szorosabra, ha egy füle kicsúszott akkor laza. Nyugi nem fog megfulladni.
2013. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

ugye azon a kis gézdarabon folyamatosan távozik a váladék. Kicsit büdös. Ez normális?

2013. jan. 16. 20:28
 15/19 anonim ***** válasza:

Na figyelj! :)

Ma műtötték a kutyát, pár órával ezelőtt került ki a doktor kezei közül, teljesen rendben van még ha büdös is, hidd el. :)


Tedd lehúzhatatlanná a gallért és akkor tuti nem lesz baja. Arra számítsd hogy neki fog menni dolgoknak mert nem látja őket, de majd megszokja. A lényeg hogy ne eshessen le sehonnan, eleinte ne legyen pl. lépcső a közelében. Ami még fontos, hogy a gallér ne legyen túl hosszú (bár gondolom a doki választotta ki számára), szóval tudjon inni, enni.

2013. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Hovarju ***** válasza:

Jobbulást a kutyusnak.

A gallér megóvja őt attól, hogy bántsa a sebet. Az ivóedényét érdemes messzebb rakni a faltól, hogy hozzá tudjon férni, esetleg érdemes lenne valami magasabb helyre rakni .pl.sámli, hogy rendesen hozzáférjen.

Én a saját kutyámmal ivartalanítás után azt csináltam, hogy evéshez és sétához levettem róla a gallért. Igy kényelmesebben evett, és amikor befejezte, visszatettem rá.

Biztos elmondta az orvos is, de azért leirom, hogy enni ma még ne adj neki, és inni is csak akkor, ha már saját maga el tud menni a táljához.

2013. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szegényem nagyon nem bírja a gallért. Annyit kínlódik. Mikor rájön hogy nem tudja levenni, akkor pár percig ül egy helybe azt les. :)
2013. jan. 17. 17:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne dölj be neki, nem tudatosan de arra vár hogy megsaknáld és le vedd. Ki fogja birni azt a néhány napot amig hodania kell, ha most leveszed és valami gond lesz sokall nehezebb lesz rendbehozni. Kitartás.
2013. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*sajnáld
2013. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!