Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kutyabarátok a hazai...

Mennyire kutyabarátok a hazai szállodák, hotelek, apartmanok stb? Könnyű ilyet találni, vagy jól utána kell járni? A nyugati vendégeknek nincsenek ilyen igényeik?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van kutyám, így ez idáig nem volt fontos, de eszembe jutott, hogy szinte minden üdülési ajánlatnál valaki felteszi a kérdést, hogy kutyát lehet-e vinni (a válaszokat nem figyeltem).

Gondolom sok balatoni "zimmerferi"-be lehet vinni, hisz ott a kert stb.

De mi a helyzet a motelekkel/hotelekkel, esetleg 3-4-5 csillagos szállodákkal?

Sokat emlegetitek, hogy "bezzeg nyugaton hogy bánnak a kutyákkal", ebből arra gondoltam, hogy ők pl. kifejezetten igényelnék, hogy a kis/közepes testű kutyáikat bevihessék a szállodákba.


Mik a tapasztalatok?



2013. jan. 16. 20:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a linkeket átböngészem majd. Összességében akkor megnyugodhatok, valahova biztos el fognak majd szállásolni :)


Mindazonáltal nem kéne a 3-as válaszolót így lehurrogni, megértem, ha valaki nem akar egy étterem kutyával együtt enni (pl. anyukám is viszolyog a kutyáktól, nem tehet róla), de hogy a Balatonban miért nem férünk meg egymás mellett, azt én sem értem :)

2013. jan. 16. 23:15
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, én 35 évig nem akartam az étteremben büdös bagófüstöt szívni kajálás közben, de senkit se érdekelt. (Jó, ez mostanra megváltozott.) Nem lehet mindenki kedvére tenni, de azért gondolom elférünk egymástól. Nem hiszem, hogy az étterem szélén egy asztal alatt alvó kutya olyan rohadtul zavarna bárkit is, hacsak nem magával az elvvel van problémája az illetőnek és rajtunk bosszankodik, ahelyett, hogy enne. De az ilyen embernek midegy, úgyis talál valamit amit kifogásolhat.
2013. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Maxitabi ***** válasza:

Sajnos nálunk még elég ritka és meg is néznek, ha kutyával mégy.. Sőt több szállásnál is olvastam, hogy tilos "háziállat"! Szóval eléggé utána kell itthon járni, hogy milyen programot tudsz nyaralás alatt csinálni (nem estit),ahova mehetsz a kutyával együtt.

Ausztriában voltunk tavaly nyáron, szállást csak azért volt nehezebb szerezni, mert a 2 cicát is vittük..

De ott mondjuk(Kaprun és környéke)20 progamból 17-be/re vihettük a kutyát. Persze nemzeti parkban póráz kötelező, de a felvonónál még szájkosarat is lehet kölcsön kapni 10 euróért,amit ha visszaviszed, visszakaptál.. Mikor megkérdeztem-félve-a Grossglocknernél a kajáldában (zárt étterem volt),hogy bejöhet-e a kutya,furcsán néztek rám: ezt még kérdezni kell?És megkérdezték, nem kér-e a kutya vizet?!!! Rengeteg kutyással találkoztunk túrázásaink közben és azt tapasztaltuk, hogy külön be vannak rendezkedve a kutyás turistákra! Ez a kedvencem (bár sajna nem ott laktunk):

[link]

(figyelmetekbe ajánlom a szálloda agility pályáját,ill a táplistát,amit nem kell magaddal cipelned,meg lehet rendelni)

Amúgy nagyon nehéz olyan tavat,vizet találni nálunk, ahol együtt fürödhetünk a kutyával. Azt megértem, hogy Balatonnál a strandra nem lehet bevinni (bár nem teljesen) ,de szerintem hatalmas piac lenne, ha létesülne egy ilyen spéci kutyás strand!!!

2013. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Pici kutyánk van - így tudom, hogy könnyebb - akivel mi is kirándulunk sokat, bringázunk és bizony elég vegyes képet alkottam én is. Többnyire beengednek vendéglőkbe, de előtte azért jól megnézzük van-e esélyünk. Ezekkel nincs is gond, de ha Balaton mellé megyünk, nagyon rossz, hogy dög melegbe sem tudjuk a kis fickót megmártani, mert megbüntetnek. Ha megállunk ott sem a "népstrandokon" premier plánban heverészünk, hanem igyekszünk jó füves, árnyékos és picit szeparáltabb helyre letáborozni biciklivel, kutyával. A pici jól nevelet nem lavírozik más emberek "territóriumába" sem, nagy részben pozitívak a hozzáállások. De kaptunk már olyan megjegyzést is mikor a parton játszottam a kutyával és egy éppen arra elhaladó család (két 6-8 éves forma gyerekkel) hangos megjegyzést tettek, hogy remélik hogy a retkes (???) kutyát nem visszük a vízbe:(

Erre nem lehet mit mondani, nem törődünk vele.


Németek voltak mellettünk 2 nagy kutyával, akik belementek a sekélyebb részekre és bizony irígyen figyeltem, hogy milyen vígan játszanak, mi meg lúzerek ott a parton.....


Ausztria - én is megerősítem - más világ. Az viszont meglehetősen sokba kerül, hogy családostul, kutyástól egy hétig ott legyünk:(


"Ottalvós" helyen csak egysze voltunk Gyenesdiáson, egy olyan kempingben, ahol köházak is voltak,- ott szálltunk meg - kutyák bőven, de többnyire azok is németek. Na de hiába kutyabarát, ha a fenti példához visszatérve ott a balaton...

Idén már előre citerázok, hogy hova menjünk, mert Horvátországba mehetnénk, de nem szeretném a kutyát "végigfőzni" az úton, illetve rángatni magammal a "kutya" melegben:)

2013. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kicsit off:

Sajnos azt is be kell látni (akár csak a biciklis közlekedés esetén), hogy ez vica versa működik. Ausztriában a kutyások nem hagyják a sz@rt az utca közepén, így érthető, hogy nem váltanak ki már eleve negatív véleményt a nem kutyásokból.

Mi nagyon jó helyen lakunk, 12. kerület zöldövezeti része, sok a kutyás, és még így is nem egyszer, nem kétszer látok az út közepén jó nagy adagokat.

És igazából azt nem értem, hogy ő szeretne belelépni talán? Hisz az másnap is ott lesz. Sokan a kerítések és a járda közötti 70cm-es füves részt is kutya wc-nek nézik, pedig nem az. Felénk ráadásul kb. 50 m-ként van kihelyezett kutyakaki szemetes, gyakran még zacsi is van benne... és mégsem képesek használni. A játszótér előtti zöld rész is, ahol kezdődik a "kishegy" is tele van kutyasz@rral, hiszen az már ott "fás rész". Ráadásul pont ott van előtte egy ilyen kuka.


On: kaptunk egy kupont anyóstól Tihanyba egy puccos 4 csillagos szállodába, és rákérdeztem a kutya témára. Először az a válasz jött, hogy nem vihetjük, aztán beszélt a főnökével, és 4600Ft/éj-ért jöhet. Ok, nem olcsó, de még legalább fél évem van, hogy összespóroljam neki :), illetve legalább rugalmasak, és a lehetőséget megadják.

2013. jan. 17. 10:25
 16/21 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igaz az, hogy egy ország..... bla bla.


Tudod, amig egyesek azt válaszolják arra kérdésemre, hogy miért nem szeded föl a kuyád végtermékét: mert nem szedek föl kutyagumit.....addig ez lesz:(


Illetve, hogy ha már OFF, kikívánkozik ez is:

Egy hölgyemény a kutyája termékét a szemünk láttára hagyta a házunk előtt aztán arrébb óhajott sétálni, de én és a szomszédunk szépen megkértük, hogy ugyan szedje már föl, még zacsit is adtam neki. Erre a reakció:

Följelent zaklatásért, mert az Ő férje rendőr! Hát tudod....


A kutyás-bicajos válaszoló voltam.

2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

4600Ft/éj a kutyának???? Remélem ennyi pénzért saját ágya lesz, hogy sülne ki a szemük - már bocsánat.

Mi egy fillér felárat sem fizettünk érte.

2013. jan. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Tudod nem az a gond, hogy ennyi, hanem sok helyen ennyi pénzért még laposkúszásban kell, közlekedj és semmi pluszt - víz, elkerített sarok - nem kapsz, csak a szálloda szed föl plusz pénzt a semmiért, mert nyilván egy jól nevelt szobatiszta kutyával merészkedik ilyen helyre az ember...


A bringás offos- kutyás voltam:)

2013. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Alexandra

Oké, drága, de itt alapvetően nem fogadnak kutyákat. 4csillagos, puccos hely, gondolom mi leszünk a legkevésbé puccos vendéket (ajándékba kaptuk az utazást). Tehát az nekem szimpatikus, hogy legalább lehetőséget adnak rá. Amúgy megnéztem az "emberi szoba árakat", arányosan belefér, hogy a kutya 4600ért aludjon :D

2013. jan. 17. 11:15
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell tudni, mi fér bele, én csak kiakadtam :)

Mi is voltunk olyan helyen, ami nem kifejezetten kutyás szállás, de ott sem kértek érte pénzt.

Tudom, hogy valamennyit szoktak kérni a legtöbb helyen, csak hát na, ezt akkor is pofátlanul soknak tartom :)

2013. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!