Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsga? (többi lent)

Vizsga? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon nem vagyok otthon az ilyenekben, ezért kérek segítséget.Tavasszal szeretnék tenni egy engedelmességi vizsgát. Valami nagyon alapot, egyszerűt, csak úgy kipróbálni. Agilityzünk, és DD-zünk, tudja az alap dolgokat is, ül marad, fekszik, szabadon követés (pórázzal még nem gyakoroltuk) Apportozni egyáltalán nem szeret, esze ágába sincs, még a füle botját sem mozdítja, az eldobott dolgok után. Lábnál szépen jön, és a helybennmaradás is jó. Írnátok valami olyan vizsgát, ami egyszerű, az említett pontoknak megfelel, vagy tanítok még hozzá valamit, csak apport ne legyen. :D Kell valami könyv, vagy valami, amibe eredményt írnak? Agilityzni suliba járunk, de ezt az engedelmes dolgot én tanítottam tréner nélkül, mert ami a közelben van engedelmes oktatás, az drága is, és nem tetszenek azok a módszerek, amiket Ők alkalmaznak. Amúgy a kutyám keverék, ugye az nem baj?

Trágár választ ne kérek!

Köszi!!


2013. jan. 17. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Engedelmes 3-as szintig nincs apport.

Bármelyik K99-es vizsgát szervező kutyaiskolában benevezhetsz egy vizsgára, nem kell oda járnod. Azért előtte 2-3 alkalommal célszerű elmenni, hogy szokja a kutya a pályát.

2013. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
BH vizsga vagy az előbb említett K99, talán én inkább ezzel kezdeném a helyedben, mert a BH komolyabb, mint az első pár szint a K99-ben. Apportozni meg ugyanúgy meg lehet tanítani a kutyát, mint bármi másra, olvass utána a dummys módszernek.
2013. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A világon semmi gond nincs azzal, hogy keverék kutya. :) Én is a K99-et mondanám, mert az első egypár szint még nem olyan komoly mint egy BH vizsga, nincs is akkora néző sereg és igazából ezeken a szinteken a gazdák legjava még épp, hogy csak elkezdte a közös munkát a kutyával. Hajrá!
2013. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam Dammyval, mindennel, ami csak létezik, de leszarja. XD Az a baj, hogy K-99 vizsgafelkészítők csak Pesten vannak, mi meg elég messze vagyunk onnan, Jászberényben lakok.
2013. jan. 17. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha te jól megtanítod a kutyádnak a vizsga feladatokat, akkor semmiféle külön felkészítés nem kell. Olyan kutyaiskolák, szervezetek pedig már ország szerte vannak, ahol elég gyakran rendeznek k99 vizsgákat.
2013. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy felkészítetteed már a kutyádat, csak szeretnéd megpróbálni magatokat vizsgán is. Sok olyat ismerek, aki bármiféle kutyaiskolába járás nélkül ment el K99 vizsgára. Az 1-3 szinten kérhetsz vezénylést is, de akár otthon az udvaron is begyakorolhatod a feladatokat és vezénylés nélkül is végig csinálhatod.
2013. jan. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az apportot meg lehet TANÍTANI olyan kutyának is feladatként, aki nem játékos :)

Ehhez kérhetsz segítséget bármilyen suliban

2013. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is megtanítottam az enyémet. Ő semmit se akart a szájába venni. Amit mégis sikerült rábeszélnem, azt is úgy fogja meg mint valami hímestojást. Ráadásul gyakorlatilag minden tárggyal újra kell tanítani. 3 éve ezzel kínlódom.
2013. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!