Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyust ajánlanátok?

Milyen fajta kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
3.emeleten lakunk , nincs lift, kb. 5-6 órát lenne naponta egyedül. Nyugodtabb fajtát keresek,nem olyat ami naponta 3 óra sportot ,hanem max. 1 órásat.

2013. jan. 18. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Angol bulldog, Bullterrier, Csivava, máltai, yorki, valamilyen bichon, tacsi, vagy keverék. :)
2013. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Most biztos azt fogják írni jó néhányan,hogy valami "nem túl eleven" fajta.Pl:mopsz,angol bulldog vagy ilyenek.Én vagyok rá az élő példa,hogy egy vadász kutya,kotorék eb is tud jól nevelt,és nyugis lenni panelben,ugyanis nekem egy beagle-m van a 2.-on.Ez szerintem nevelés kérdése is!Ha azonban olyan kutyát szeretnél,amit a séta végén úgy kell felvinni a 3.-ra,mert a lépcsőfordulóban elfáradt,akkor a mopsz a neked való! De még1szer mondom,nekem sikerült megnevelni egy kotorékebet is!Hajrá! :)))
2013. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!De azért még várnám őket!

:-)

2013. jan. 18. 15:14
 4/17 A kérdező kommentje:
Pumi szóba jöhet?
2013. jan. 18. 15:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák ízületeinek nem igen tesz jót a lépcsőzés, érdemes olyan fajtát választanod amit a hónod alá tudsz kapni :)
2013. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Menhely? :D
2013. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Pumira is gondoltam. De azért egy juhász, pásztorkutya elég sok mozgást igényel és a pumi csaholós...A szomszédok lehet nem tolerálnák....


1. vagyok :)

2013. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó.Köszi.És a mini skótjuhász?
2013. jan. 18. 15:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Pumit, sheltiet felejtsd el 1 óra mozgatás mellett, mert a legaktívabb kutyafajták közé tartoznak, nem véletlenül agilityznek velük olyan sokan. Ha meg nincsenek kellőképpen lemozgatva, akkor rombolni meg ugatni fognak, amúgy is mindkettő pofázós fajta.

Én is a bulldogokat, mopszot, esetleg egyéb szobakutyákat tudnék ajánlani(bichonok, máltai selyemkutya), cavalier king charles spániel sem extra mozgásigényú például. De ha nem ragaszkodsz a fajtatisztasághoz, vagy nem szeretnél 100 ezer forintot kifizetni egy kutyusért, akkor a menhelyeket is nagyon tudom ajánlani, ott biztos találsz olyan kutyát, aki megfelelne neked.

2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mini?? Már ebből a fajtából is van.

A skótjuhász juhász kutya.

Vagy te a sheltie-re gondolsz?

[link]

Ez egyébként, függ a kutyától is mert pl. nem minden magyar vizsla hiperaktív vannak nyugodtabbak is.

És kölyök korában meg tudnád oldani a két óránkénti pisi-kakit?? Mert mikor még kölyök sűrűbben kell levinni, hogy szobatiszta legyen.

De ha nem szeretnéd kiállításra hordani, sem sportolni nem akarsz vele akkor egy menhelyi keverék a legjobb szerintem.

2013. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!