Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házikosztosok/BARFosok,...

Házikosztosok/BARFosok, tudtok nekem olyan oldalakat linkelni, ahol egyszerű receptek vannak?

Figyelt kérdés

Ezen kívül: én egyszerűen szeretném megoldani ezt, tehát olyan összetevőkből szeretnék főzni a kutyámnak, amit meg lehet venni a sparba/tescoba. Viszont a vitaminok miatt érdekelne, h valami táplálékkieget vesztek a kutyának?


Ezen túl: egy 10 kiló alatti kutyának szerintetek mennyire jönne ki az etetése egy hónapban ha nem táppal etetném?


Szóval: minden érdekel!


Köszi



2013. jan. 19. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kistestű kutyám van nem hiszem hogy találna bárki is a neten ilyen oldalt ahol receptek vannak egyszerű mint az egyszer egy:Ezeket mind ehet, sőt ennie is kell: sajt,husok minden mennyiségben és fajtában kisütve a zsírt belőle és jó szárazon,alma,sütőtök,párizsi,májkrém,máj,szív,tészták,szaft,tejfől,túró,kutyacsoki,tejtermékek kivéve a tej mert attól csak fosik,répa,nagyjából ennyi jutott eszembe de bármit adhatsz neki amit te is eszel hisz ha neked jó a kutyának is az lesz. Míg nem éri el az egy éves kort adj neki minden féle képpen csont erősítőt főleg egy kistestű kutyánál ez nagyon lényeges. Az hogy mennyire jön ki nem lehet kiszámolni de nem nagy összeg hisz azt eszik amit te ugy kell főzni hogy az neki is jó legyen.
2013. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ de én nem főzök, úh csak a kutyának főznék.


Igazából ezeket tudom, amiket írtál, csak azt nem tudom, h vitaminokat hogyan kéne neki adagolni. Nem szeretnék tovább táppal etetni.

2013. jan. 19. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én BARF szerint etetek.


Felnőtt kutya testtömegének 2-3%-ét kell adni, ezt látja az ember hogy mennyitől néz ki jól a kutya.

A klasszikus BARF szerint 30% hús, 40% húsos csont és 30% zöldség/gyümölcs. De ezektől valamennyire el lehet térni, szintén a kutyát figyelve hogy reagál...

Én már változtattam az arányokon, nálunk 35% hús, 50% húsos csont, 15% zöldség/gyümölcs.

A hús nálunk szarvas, őz nyesedék (min. 1,5 hét fagyasztás után), a húsos csont pulyka farhát (némi belsőség is van rajta) - 1 hét fagyasztás után, a zöldség/gyümölcs turmixolva van - általában répa, sütőtök, cékla, uborka, néha alma v banán is.


Ezen kívül gyógynövényes teafüveket válogattam össze (citromfű, kamilla, csipkebogyó, csalán - mindnek megvan a maga szerepe), ezeket áztatom, majd ezzek együtt turmixolom a zöldséget/gyümölcsöt.


3 naponta belsőséget kap (máj, zuza, szív) - ennek a mennyisége megegyezik a szarvas/őz hús mennyiségével.


Heti 2x kap tojást, a héját is ledarálom neki - kiváló kalcium forrás. Amikor tojást kap, akkor adok mellé sörélesztőt is.


Minden nap kap lazacolajat, zöldkagylót, lucernaport.

Tejtermék nagyon változó, mostanában csak heti 1x szoktam neki kecsketejet adni, ez kiváló immunrendszer erősítő és tele van vitaminnal is.


Hetente kap 1 csipet jódozott tengeri sót is.

Most télen heti 2x kap csukamáj olajat is ill. alkalmanként lenmag-tömag-ligetszépe olajat is.


Ill. téli időszakban ezt a kiegészítőt használom:

[link]


Néha szoktam almaecetet+mézet is tenni a turmixba, de mostanában ritkán, mert a fenti kiegészítő megy bele helyette.


48 kg-os bullmasztiffom van, a húst és a csontos húst hihetetlenül olcsón vesszük, így a havi etetése összességében 7-8eFt között van, de lehet kevesebb :)


Nem sok időm megy el vele, mert egyszerre nagyobb mennyiségű husit veszünk, aznap kiadagolom napi adagokra és úgy rakom be a fagyasztóba. Amikor adom neki, csak elő kell venni és kiolvasztani. A turmix elkészítése 5 perc, ezek már rutinból mennek :)

Az elején pepecselős, amíg bele nem rázódsz :)

2013. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BARF szerint etetek egy 6,5 kilós kutyát.Naponta a testsúlya 2%-át kapja.Kb 1000-1300 FT havonta neki a kaja.
2013. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!