Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Kerten belül a...

Miért van ez? Kerten belül a kutyám kezes bárány, ha kimegyünk ott már problémák vannak.

Figyelt kérdés

Ez az én kérdésem volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3898937-nem-g..


Tehát kint vannak problémák, bent az udvaron viszont egy angyal. Pl. kiteszem neki a kajáját, (megjegyzem nem tápot, hanem ínycsiklandozó kacsanyakat és kacsamájat) és leültetem, mondom neki, hogy marad. Bejövök, teszek-veszek 5 percig, aztán kimegyek és a kutyám még mindig ott ül a tálja előtt, benne a sértetlen kaja és várja az engedélyt, hogy ehessen.

Mindig mondják ha behívással kapcsolatos problémáim vannak, hogy falkavezérség, meg nincs tekintély, de akkor udvaron belül meg van tekintélyem? Nem értem!


Nem értem, hogy ez miért van így. Mi a magyarázat rá?


2013. jan. 19. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Bent az udvaron csak te vagy. Inkább rád figyel mint hogy unatkozzon. Kint minden érdekesebb mint te.
2013. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért van ez így, mert bent nincs jobb dolga mint hogy rád figyeljen, kinn meg várja az egész világ hogy felfedezze. gyakoroljátok kint is ami bent már megy, persze csak egy jó adag séta után.
2013. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyakorolunk már egy jó fél éve minden nap, de kint szelektíven hall a drágám. Nem tudom ha valaha sikerül kint is kezesbáránnyá tenni.
2013. jan. 19. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta ?
2013. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Husky keverék, abszolút husky jellemmel.
2013. jan. 19. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:

az én kutyám totál ilyen.

igaz, Ő még csak 1 éves, de a szelektív hallá nála is előjön :/


figyelemmel várom az okos tanácsokat én is.

2013. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szelektív hallás az azért alakul ki kutyáknál, mert nincsen következménye annak hogy, (bocsi a szóhasználatért) de szarik rátok. Ezért megteszi ilyen egyszerű.


Egyébként igen ez tipikusan tekintély probléma. Az udvaron belül sincs tekintélyed nehogy azt hidd. Csak nincs jobb dolga mint hogy veled foglalkozzon.


Ez olyan hogy ha összeraknak valamikor 4 idegennel elbeszélgetsz velük meg elvagytok, de barátok nem lesztek.. alá fölé rendeltségi viszony sem alakul ki.

2013. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van, és mi legyen a következménye?
2013. jan. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!