Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok egy...

Milyen kutyát ajánlanátok egy kertes házba? Őrző-védő, de mégis a családdal barátságos, könnyen nevelhető, kezes kutya. Köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit tudnátok vele foglalkozni napi szinten? Mekkora gyerekek vannak, ha vannak? Kinti vagy benti tartásra gondoltatok?
2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kinti tartásra gondoltam. Gyerek még nincs, de mindenképp szeretnénk. Napi 1-2 óra foglalkozás kevés?
2012. jan. 8. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Helló :) én nem tudok sokkat segiteni de abba igen hogy ha Őrző védő kutyát akarsz és család barát legyen ak az Amstaffot ajánlom nekem fél éve van mondjuk elégé makacs fajta de nagyon okos és meg véd ha kell az élette árán is !!! remélem tutam valamenyit segiteni ;)
2012. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Menhelyről érdemes venned egyet. Családdal barátságos,könnyen nevelhető, kezes kutya? Ilyenné válik ha foglalkoznak vele, nem születik egy sem így. Vannak könnyebben kezelhető fajták, ez is relatív. Kezdőknek németjuhászt szoktak javasolni, bár (én is, mint kezdő) úgy érzem kezdésnek egy felnőtt kutyával jobban lehet járni. Az ő személyisége már kifejlett, tudni lehet róla, hogy családdal barátságos, könnyen nevelhető, kezes kutya vagy milyen tulajdonságai vannak.

Nem utolsó sorban könnyebben beleillik a rohanós hétköznapokba, mert akár hosszabb időre is magára hagyhatod.

2012. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a "jó családi kutyák", mint pl. a labrador, a golden retriever és társaik akkor a legboldogabbak, ha napi 24 órát a Gazdával tölthetnek, igénylik a minél szorosabb kapcsolatot. (Igazából ez minden kutyára igaz.) Persze ha az az 1-2 óra intenzív séta, játék és tanítás, nem tragédia, de általánosságban igaz a "minél több, annál jobb" elv. Egy kertben tartott kutyát is kell sétáltatni, tévhit, hogy elfutkorászik a kertben. Ha egy kutya spontán rohangál, az már a mozgáshiány nagyon durva esete.


Igazából a családdal (jó esetben) majdnem minden kutya barátságos, még az olyan nehézfiúk is, mint a közép-ázsiai juhász, de kezdőknek mégsem valók.


A német juhász megfelelne az igényeiteknek, ha a vele való foglalkozás nem merül ki a simogatásban, nagyon igénylik, hogy feladatot adjanak nekik. Jó a boxer is. De a menhelyeken is rengeteg olyan kutya van, akik megfelelnek az igényeidnek, és a menhelyi dolgozók tudnak segíteni a választásban.

2012. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Válaszd bármelyik házőrzésre alkalmas fajtát, tehát akármelyik pásztorkutyát, neveld jól, és barátságos és kezes lesz a családdal.
2012. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként jobb lenne konkretizálni az igényeket, mert a jó házőrzők nehezen nevelhetők, a jó családi kutyák meg nem túl jó házőrzők, és egyáltalán nem is valók csak kerti tartásra. Ne akarjatok mindent egyszerre.

Mindenesetre ahhoz, hogy jó családi kutya legyen, szükséges, hogy ti értsetek a kutyákhoz, úgyhogy kezdjetek el utánaolvasni a kutyanevelésnek, és ha tudtok, nézzetek ki egy jobb kutyaiskolát a környéken, ahol segítenek megoldani az esetleg felmerülő problémákat.

2012. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Annyival még kiegészíteném, hogy kezdő kutyásként szukát javasolnék.Sokkal kezelhetőbbek, mint a kanok. Sok szerencsét!:)
2012. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Az egy két óra foglalkozás gondolom az etetés, simogatás és játék alatt merül ki. Ezen kívül gondolkodj el azon, hogy minimum kétnaponta egy félórás vagy egyórás sétára kell elvinned. Hétvégén meg iskolába kellene járatni, vagy túráznál vele. Nagyon sok mozgás kell az őrző-védő fajtáknak.

Nagyon ajánlom az amerikai staffordshire terriert, nekem is van, és a legjobb házőrzők közé tarrtoznak. Családszeretők, a gyerekeket dajkálják. De ha meg kell védeni valakit a családból, bátran megteszik. Még ajánlhatom a németjuhászt, a boxert, de ezeknek tényleg kell az a mozgás, amit leírtam

2012. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem Labrador retriverem van:) teljes szívből azt ajánlom neked:) a legjobb kutya a világon:) Nagyon barátságos,látszik rajta ,h szeret minket:),nagyon könnyen tanul,ház őrző.:)
2012. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!