Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan csináljátok? Mi a...

Ti hogyan csináljátok? Mi a következménye, ha a kutyád megtagadja a behívást? Feleszik a földről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki hogyan "bünteti" a fentiek esetében a kutyáját?
2013. jan. 22. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Behívás megtagadásra már megy egy komoly megtolás, meghajtás. Az elmúlt 3 évben 2 büntetésre volt szükség a fiatalabb kutyámnál, a másik -befogadott- 2 éve van nálam, neki egy komoly büntetés kellett csak.

Ha a földről felesznek, akkor csak egy kis szemmel verés, keményebb rászólás van. De ilyen kisebb szabályszegés sem szokott gyakran lenni, csak mikor rosszabb passzban vagyok és bepróbálkozik valamelyik.

2013. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elég vicces mert nekem a behívással nincs problémám de a földről evéssel meg igen ^^
2013. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy kinek mi a problémája a kutyájával, hanem, hogy mi a következménye ha nem engedelmeskedik. Mert állandóan okoskodnak néhányan, hogy igen, mert nincs következménye, mikor rákérdek, hogy mégis mi legyen, akkor néma csönd.
2013. jan. 22. 18:42
 4/13 A kérdező kommentje:
Diesel23 és mit teszel az ellen, hogy ne egyen a földről?
2013. jan. 22. 18:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyám szinte sosem tagadja meg, ha mégis, akkor erélyesebben szólok, ha akkor sem, akkor meghajtás. A másik problémásabb, őt nem akarom büntetni. Ha nem jön, elindulok az ellenkező irányba, olyankor egyből megindul, mert tudja, hogy otthagyom. Földről evés egy sima, erélyes 'fujj' vagy 'takarodj onnét'.
2013. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát attól függ.. most a múltkor úgy gondolta hogy elfut egy macska után. Akkor utána futottam meghajtottam vagy 15 percig és utána vagy félóráig nem volt szimatolás játék csak ballagás a falka után.


Amikor anno a behívást megtagadta egyszer kétszer akkor egy csúnyább rászólás elég volt. És ha most elkezd gondolkozni hogy jöjjön-e akkor még ma is elég.


Kisebb vétségekre meg szoktam vinni magammal egy csörgő valamit azt ha megrázom akkor tudja hogy másodszor dobom és azt nem szereti.. Ezt még anno behívásnál is használtam.

2013. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az evéssel nem tudok mit kezdeni... Próbáltam már mindent lassan. Ott tartunk hogy a kutya rettegve eszi meg amit talál, de megeszi..
2013. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Diesel: az én kiskutyám is ezt csinálta, amíg az volt, hogy megette, kapott pár fülest, aztán mentünk. Egyszer meghajtottam érte, azóta csak nagy ritkán esik kísértésbe.
2013. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hozzátenném hogy ha rászólok hogy pfuj kiköpi.. Azt szeretném elérni hogy ne is akarja megenni..
2013. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

én megmondom őszintén, amikor megtagadta a behivást, megfogtam és jól elvertem. Nem is kicsit, hanem nagyon. Erre egyszer volt szükség, azóta a kutya 1000%-an szófogadó.

nem vagyok hive az erőszaknak, de ebben az egyben nem ismerek kegyelmet. A földről sosem evett fel semmit sétán.

2013. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!