Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tüzel a kutyám először....

Most tüzel a kutyám először. Mire figyeljek nagyon oda?

Figyelt kérdés
7 hónapos, kerti kutya, természetesen nem akarok kölyköket. Kell változtatni a táplálásán valamit? Éjszaka kennelben tartjuk napközben viszont az udvaron van. Hallottam már kerítésen átmászó kan kutyákról, tehát érdemesebb lenne ebben az időszakban a házban tartani?
2009. aug. 31. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha egyátalán nem akarsz kölyköket (hacsak nem vagy tenyésztő, vagy nem tenyéstőtől ettél kölyköt, fedeztetési szerződéssel), beszélj egy állatorvossal, mikor lehetne a legközelebb - az is pár hónap még - ivartalanítani. Addig is, hacsak nem atombiztos a kerítés, én bent tartanám, az udvaron csak "felügyelettel". Sajnos nagyon kreatívak tudnak lenni a kutyák, ha az ösztön hajtja őket.

Esetleg az álvemhesség elkerülése érdekében kicsit vissza lehet venni a kajából, a szeretgetésből (un. ridegtatrás), és a játékait is el lehet pakolni előle de komoly változtatásoka nincs szükség szerintem.

2009. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Érdemes a tüzelés utánra időpontot kérni az állatorvosotoktól ivartalanításra, mert az sok szempontból megkönnyítené a Ti és a kutyátok életét is. Most tartsátok a házban, mert csak az a biztos.
2009. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért ne tartsátok a házban,mert nyilván vmit huzol rá h ne vérezzen össze mindent,és ez neki abszolut nem kényelmes.Hidd el,az udvarban jobban érzi magát,és nem fognak bemászni a kutyák
2009. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Felügyelet lélkül ne maradjon napközben sem! A kenelt ellenőrizzétek alaposan, a kanok simán szétszednek egy gyengébb dróthálót.

A szuka a 2. hét vége felé kezdi magához engedni a kant, ilyenkor vele is nehezebb, tehát nem csak attól kell tartani, hogy őt meglátogatják, hanem a szuka is ki akar törni. Aztán egyszer csak minden a régi lesz, félév nyugalom...

2009. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kutyák a 2 méteres kerítésen ugy közlekedtek mintha ott se lenne. A kisebbje a kerités alatt ásott be, a nagyobbja meg simán átmászott a kerítésen. Aztán volt olyan hogy átsétáltunk a boltba (pedig még nem is tüzelt, csak a közelében járt) és nem birtam hazajönni mert 6-7 kutyányi kobor hadtest tapadt ránk :(. Ivartalanitattam.

Szerintem mindenképp tarsd bent és ha lecsengett a tüzelés ivartalanisd, mindkettötöknek nyugissabb lesz az élete.

2009. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutyád nem viszed ki az utcára senki nem fogja megtudni hogy tüzel! De ha csak egyszer is pisil kint, akkor azonnal az összes kutya megtudja! Tapasztalat, három szukám van (nem szaporítok azon túl az én dolgom, hogy ivarokak-e). Semmi különösre nem kell odafigyelni. Ha nem akarod szaporítani, tudsz rá vigyázni és nem szenved különösen az ösztönöktől (nálam egyik sem) akkor a te jogod eldönteni, hogy ivartalanítod-e vagy vállalod az esetleges betegségek következményit. Amíg nem ártassz kiskutyákkal a kutyapopulácónak, addig ez csak a te dolgod.
2009. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kennelbe nem tudod bezárni? Igen, jól hallottad a kerítésen átmászó kutyákat. Ha egy kan megérzi a tüzelő kutya szagát, mindenre képes. Átmászik, átássa magát, kidönti a kerítést, de még a kerítés két oldalán is össze tudják hozni. Nagyon durva. Vigyázni kell. Nekünk ilyenkor a kennel jön csak szóba, a lakást nem szeretnénk ha összevérezni, az udvaron pedig nem merjük hagyni. Egyébként ha mégis megtörténik a baj, akkor vidd el ivartalaníttatni. Még mindig jobb így túllenni rajta, mint a feleslegesen született kutyák táborát növelni.
2009. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha nem viszed ki pisilni vagy nem dugod az orruk alá akkor nem érzik meg... Ez tévhit hogy kilométerekről megérzik. Már akkor sem érrik meg ha van köztük egy üres kennel. Szóval csak vigyázz rá.
2009. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amit a 17:27-es írt, az hülyeség!!!! Lehet, hogy ő egy tanyán él, ahol km-es körzetben nincs kuya. (ja, és reméljük a kutyusai közül egyiknek sem lesz mondjuk... méhrákja)
2009. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kutyáim közös tulajdonban vannak a tényésztővel. Városban élek és az összes zsomszédunk kan. Van egy kicsike tapasztalatom. Senki nem veszi észre, hogy tüzel ha nem viszed ki. OLvass el egykét dolgot erről... Most is tüzel az egyik, de még egy kant sem láttam pedig sokan sétáltatják magukat az utcán és mégsem fogrdulnak erre. Mert azóta nem vittem ki (van kert). De amikor egyzser kiviszem pisilni, akkor 2 perc múlva ott van az összes fiúkutya... Ez bizonyított tény. A kan már akkor sem érzi, ha egy üres kennel elválasztja a tüzelő szukától...
2009. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!