Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újfunlandi? Kérdések lent!

Újfunlandi? Kérdések lent!

Figyelt kérdés

Rövidesen kutyát szeretnék beszerezni, irtózatosan megtetszett a fent említett fajta.


1. Elég neki a heti egyszeri úszkálás? Ezt tudnám neki biztosítani.


2. Te naponta mennyit játszol az ujunfunlandi kutyusoddal, és jellemzően milyen játékokat? (hatalmas a kutyus, nyilván gazdira ugrálás kizárt)


3. ha jó minőségű táppal eteti az ember kiegészítve egy kis nyers husival mondjuk 70-30% arányban, egy hónapban kb mennyit kóstál az élelmezése?


4. olvastam az időskori betegségeinél. ezek minden egyednél megjlennek?


5. ő soha nem akarja kimutatni a dominanciáját feléd, mint gazdi felé, ugye? Vagy ha igen, ez milyen formában jelenik meg?


6. Bent tartjátok, vagy kint az udvaron?



2013. jan. 22. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

+ez a vide ó beszél hellyetttem minden kutya fajtának megvan a maga előnye hátránya betegségre való hájlama

az ujfullandi a legkedvesebb kutya imádja az embereket és a gyerekeket gyerek csősznek is hívják nagyon tanulékony itt egy video

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII

ennek a fajtának teljesen mindegy hogy kint vagy bent tartod csak nyáron kell védeni a nagy hőség ellen hiszen Újfullandról származik az úsztatása se fontos de szeret vízben lubickolni mert ere van kitenyésztve de ha megnézed a videót ott mindenkérdésedre választ kapol

2013. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A felugrálással nincs semmi baj, ha te kéred rá és nem magától akar felborítani. Ha úgy ugrik fel, hogy te elkapod a két mellső lábát, akkor pont egymagasságban van a fejetek és könnyű megtartani. A tápot teljesen felesleges nyers hússal keverni. Vagy egyik, vagy másik. Tápból 20kg/hó, ami felnőtt táppal számolva 10e-30e Ft, a táp minőségétől függően. Kölyökként többet eszik és drágább is a kölyök táp. Nyers húsból kb. 50 kg/hó.

A dominancia egyedfüggő.

2013. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó te ezt komolyan gondoltad? Havonta megeszik 50 kg húst + 20 kg tápot??? egy tigris nem eszik ennyit :D

Az én 73 cm magas, 50 kg-os kuvaszom havonta 11-13 kg tápot eszik meg és mást nem is kap, csak eseti jelleggel.

Az újfundlandinak is hasonlóak a méretei, nem hiszem hogy ennél többet enne. Mondjuk az sem mindegy milyen tápot kap, mert a gyengébb beltartalmi értékekkel rendelkező tápokból jóval többet kell adni, hogy hasznosítani tudjon belőle valamit (én taste of the wild-al etetek, így nekem havi 13ezer forintból jön ki).

Unokatesóméknak volt újfundlandijuk, ők is kb. heti egyszer vitték úszni (van egy tó a közelükben). Teljesen szelíd, jámbor kutya volt. Kint tartották az udvaron. Tenyésztőtől származó, törzskönyves kutya volt. Sajnos nem élt túl sokáig, 8 éves korában rákot diagnosztizáltak nála, hamarosan már képtelen volt enni, így el kellett altatni.

A dominanciáról:

[link]

2013. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
# 3, teljesen komolyan gondoltam, csak nem "és" hanem "vagy" logikai kapcsolat van a táp és a hús között. Az újfoundlandi nem kuvasz. Nekem leonbergim van, ami "talán" egy kicsit közelebb áll méretben és genetikailag is az újfoundlandihoz, és hidd el, hogy elfogy a 20 kg táp egy hónapban. A növendék kutyának több is, 850-900g naponta!
2013. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam "és"-re, mert a kérdező azt írta táppal és hússal etetné a kutyát.

Azért egy leonbergi szerintem nagyobb mint az újfundlandi. Testfelépítésben tényleg jobban hasonlítanak, viszont méretileg a kuvaszhoz áll közelebb.

Darlingból meg az én kutyám is megenne havonta 20 kilót és még fogyna is, szóval ez elég relatív.

2013. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt külön írtam, hogy nincs érteme vegyesen etetni, döntse el, hogy nyersen vagy táposan akarja. Amúgy nézd meg a középkategóriás, vagy afeletti tápok etetési táblázatát, 60 kg kutya általában 600g körül van. Persze egyed és mozgás mennyiség függő is. Én spec. Joserával etetek.
2013. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért nincs értelme a vegyes etetésnek?
2013. jan. 23. 14:39
 8/9 A kérdező kommentje:
És te a leonbergiddel mennyit játszol naponta, és hogyan? Beengeded a lakásba?
2013. jan. 23. 14:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nincs értelme, mert másként emészti a nyers ételt és másként a műkaját, ráadásul úgy tényleg nem tudod, hogy milyen összetevőből mennyi jutott bele. Na meg ha mindig kap finom husit is, akkor előbb-utóbb rá se fog nézni a száraztápra. Csak a hús mellé kellenek zöldségek, előfordulhat hogy kell esetleg más táplálékkiegészítő is. Szóval ha lusta vagy mint én akkor táp, ha nem vagy lusta, akkor nézz utána a BARF etetési módszernek. Most ezt ne úgy értsd, hogy ha van valami minőségi kaja maradék, akkor a táp mellé azt nem adhatod oda, de napi rutinként felesleges keverni a kettőt. Mi is amikor mondjuk húsos kaját csinálunk, akkor kapnak a nyers húsból is.


Én viszonylag keveset játszom a leóimmal, abban az értelemben, ahogy mondjuk egy border collieval szoktak. A felnőttet egyáltalán nem érdeklik a játékok (labda, ilyesmi), a kicsit sokkal inkább. Szoktunk néha kergetőzni, elkapják a karomat, morognak, birkózunk ahogy ők egymással is szokták, stb... Ezen kívül engedelmes és ügyességi feladatokat tanulunk, nagyokat sétálunk. Nyáron majdnem minden nap úsznak is. Szeretgetésre mindig van igény a részükről és igen, természetesen magától értetődő módon a leonbergi bejöhet a mi életterünkbe is, nem lehet őket elszeparálni a családtól. Habár az udvaron alszanak és ott vannak olyankor is, amikor mi nem vagyunk itthon, de amikor itthon vagyunk akkor kedvükre mászkálhatnak ki-be.


Mivel az újfoundlandi is hasonlóan családcentrikus macikutya, így gondolom az igényeik is hasonlóak.

2013. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!