Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám arról, hogy idegenektől elfogadjon ételt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 22:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Na ez engem is érdekelne...
2013. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Mi ismerösök segítségét kértük hozzá, a kezébe vett egy juti falatot és amikor a kuya el akarta venni tőle megbökte az orrát és azt mondta nem. Ezt addig csinálta amig a kutya a felkinált jutalofalatra nem reagált hanem elfordúlt tőlle, én abban a pillanatban magamhoz hivtam nagyon megdicsértem és jutifalatot adtam. Persze ezt nem egyszer és nem egy emberrel csináltuk, nehogy azt higye mástól elveheti.
2013. jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy otthon megtanítottam neki a "hagyd" utasítást:

1. leültettem, elé tartottam a kaját

2. elkezdte bökdösni

3. amikor abbahagyta, mondtam, hogy HAGYD

4. ha jól csinálta, a MÁSIK kezemből adtam neki egy MÁSIK jutit


4-5 alkalom után már nagyjából értette, hogy mit akarok. Aztán azt csináltam, hogy úgy fogtam a jutit, hogy jobban kilógjon a kezemből. Majd később már ledobáltam a földre, rászóltam és nem vette fel. Volt olyan, hogy konkrétan a kutya elé esett a kajak kb. 10 centire volt tőle és otthagyta. :)


Nos ez az első lépés szerintem. Ha ez megy neki, akkor tudod kint is alkalmazni (így nem is fog összeszedni a földről semmit). Plusz, ha akarnak neki adni, mondd meg, hogy ezért és ezért nem szeretnéd ha idegenek etetnék. :)

2013. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*17:49 ez klassz mi is csináltuk de sajnos vannak olyanok akiket nem érdekel hogy te azt mondod hogy ne adjanak neki falatot. Mi pl kertesházba lakunk és van aki az utcáról próbálja etetni, arról ne is beszéljünk ha valaki mérget akar vele etetni. Sajnos nem minden ember jóindulatú.
2013. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze tudom, hogy nem mindenki jóindulatból etetné a kutyákat.


Séta közben ez könnyedén megoldható, hát kertben hm. Az a baj, hogy ha kertbe van a kutya, akkor nem lehetsz mindig vele, hogy figyeld.

Erre max egy kerítés javítást tudnék ajánlani, de az költséges. :D Kell egy jóóó magas kerítés és nem tudnak bedobálni.


Így hirtelen nincs jobb ötletem. Vagy hátsó udvar. :/

2013. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj jó a kerítés, egyébként én irtam a 2. választ nállunk bevált a kutyák nem vesznek el idegenektől ételt. Az a baj hogy ahol mi lakunk a közeli erdőben sok a hajléktalan, általába nincs velük gond de idönként próbálnak enni adni a kutyáknak. Sajnos az erdöbe amikor nagy a kergetőzés nem mindig látjuk őket, és az ördög nem alszik.
2013. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Muszàly valahogy megtanìtani neki, a szomszèdok agyon etetik különfèle csontokkal, meg mit tudom èn mivel. Közös udvar, azèrt költöztünk ide, mert itt egèsz nap kint lehet, ès csudàra èlvezi. Persze nemtudom àllandòan figyelni, mindig csak làtom, hogy màr megint eszik valamit. Szòltam többször ezèrt, de mintha a falnak neszèlnèk. Többszőr hànyt màr csòrikàm, most meg szorulàsa van. Gondolom acsonttòl
2013. jan. 23. 23:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondolom a csonttòl, amit kapott.
2013. jan. 23. 23:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Hm, ez így tényleg gáz. Esetleg még azt csinálhatnád meg, hogy kiírod, ne etessék a kutyát.

Gondolom a kapu bejáró az közös, ha oda kiírnád, akkor látná mindenki. Leírod, hogy eteted rendesen, ha valakinek van kutyának való csontja, adja oda Neked. Hm? :)

2013. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Többnyire idős emberek, nem akarom őket nagyon megbàntani sem. Ha a szòbol nem èrtenek, a kiìràs sem segìt. Nem akarok veszekedni. Megfogom tanìtani a kutyàmnak, hogy ne fogadja el tőlük. Remèlem sikerül. Ma màr el is kezdtem. Hàààt, nem lesz egyszerű.
2013. jan. 24. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!