Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vehetem észre hogy tüzel...

Hogy vehetem észre hogy tüzel a skótjuhászom?

Figyelt kérdés
Kicsi collie-kat szeretnénk de honnan vegyem észre hogy tüzel? Már 2 éves elmult még nem láttam sose hogy tüzelne!
2008. jún. 2. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában vérzik(cseppekben), és egy kicsit nyugtalan.Az enyém legalábbis mindig ilyen, ha tüzel.
2008. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is skót juhászokat tartunk. A fajta jellegéből adódóan előfordulhat, hogy nem veszed észre amikor vérzik, mert a nemi szervénél (is) igen hosszú szöre van, ami így "eltünteti" a vérzést. Rosszabb esetben lehet, hogy a kutyád meddő. Bár írtad, hogy 2 éves, akkor már hál' Istennek nem volt "Lassie-divat", és nem szaporították a fajtát össze-vissza. Így talán kizárható a genetikai hiba, ha normális tenyésztőtől származási lappal vetted (remélem nem egy szaporítót gazdagítottál). Ez esetben szerintem a tenyésztő is tud tanácsot adni, hogy mikor tüzel, esetleg segíthet kiválasztani egy hozzá illő kant.
2008. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az előző két skótjuhászunknál észrevettük, de ennél a drágánál nem nagyon... :( kezdő tenyésztőtől vettük, az első almukból. Már a telszáma sincs meg, tőlünk 200 km-re laknak. A kan már megvan hozzá, már meg is egyeztem a gazdival, már csak a lányomra várunk hogy kezdjen el tüzelni. Nem hiszem hogy meddő lenne, vagy hát nem tudom... emelgessem a farkát időközönként? Sokat szoktam fürdetni aránylag, minden hónapban 1szer fürdetem, még nem vettem észre vérzést.
2008. jún. 3. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is ne fürdesd havonta mert nem tesz jót neki. Skót juhászt se kell évente 4-5-nél több alkalommal fürdetni, de ha lehet, akkor inkább még kevesebbszer. A gyakori fürdetés tönkreteszi a budáját. A kezdő tenyésztő, ha nem adott hozzá törzskönyvet akkor valójában kezdő, vagy kevésbé kezdő szaporító volt. Ha ez a helyzet akkor a kutyád valószínűleg nincs semmilyen örökletes betegségre (collie-knál pl a vakságot okozó CEA-ra) szűrve, úgyhogy ha már mindenáron akarod elletni, akkor alap lenne ezt a szűrést rajta, és a kanon is elvégeztetni (gondolom ő se törzskönyves). Egyben meg lehetne szintén vizsgálni, hogy nincs-e valami problémája ami miatt nem tüzel. Ha egyébként valóban fajtatiszta a kutyád, de nincs törzskönyve, akkor érdemes lenne evinni egy-két MKSZ kiállításra, ott be lehet nevezni törzskönyv nélkül is a hobbi osztályba, és ha jó eredményeket ér el, akkor ki lehet váltani un. "B törzskönyvet". Ezzel már később hivatalos tenyésztésbe is be lehet vinni.
2008. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Előttem szóló: nem igazán tetszik a stílusod. A kutyám természetesen fajta tiszta, az anyja és az apja is türzskönyves, az anyját Németbe vitték el a kanhoz, aki díjnyertes azóta is. A kan amelyik már kivan választva hozzá, szintén törzskönyvezett és díjnyertes kan, kiállításokra stb. jár, összes papírja megvan.

Azért mert az enyémnek nem csináltak törzskönyvet, még nem azt jelenti hogy kommersz korcsot tartok a kertben! Az meg hogy hányszor kell fürdetni egy skótjuhászt, bárhol körülnézel mindenki azt mondja és minden könyv azt írja, hogy kiállításra járó skótjuhászt 2 hetente, hobbi skótjuhászt havonta kell fürdetni. Láttam már elég filmet és olvastam már elég könyvet a skótjuhászokról, mert amióta élek, 21 éve kicsi gyerekkorom óta skótjuhász volt mellettem mindig.

De abbahagyom, mert megyek ki az udvarra fürdetni a kutyám és jó lenne még délelőtt megcsinálnom!!

2008. jún. 4. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem könyvekből kell tájékozódni, hanem olyanoktól akik már régóta tartanak skót juhászt. Láttam én már olyan "szakkönyvet" ahol azt ajánlották, hogy nyáron nyírjuk rövidre a collie szőrét, hogy ne szenvedjen a melegben. Ha ezt a két hetente fürdést megemlíted egy tenyésztőnek, vagy csak egy állatorvosnak, akkor szegények infarktust kapnak:) De csináld, aztán ne csodálkozz ha a kutyádnak 8 évesen már alig lesz szőre. Nem kell rám hallgatni, csak 10 éve foglalkozom velük, szóval lehet nem értek annyira hozzá, mint aki a Lassie őrületben hirtelen collie szakértő lett, és kiadott róla egy könyvet. Én nem néztem le a Te kutyádat, nekem a 4 törzskönyves mellett van 2 menhelyi befogadott skótom is, őket ugyanúgy szeretem mint amelyiknek papírja van, nem teszek különbséget köztük (néha még kiállításra is "becsempészem" őket nézelődni:)). A B törzskönyvet mint lehetőséget említettem, hogy ha már mindenáron elletni akarod, akkor valami papírja legyen a kiskutyáknak is. Ha ezt nem is csinálod meg, a CEA szűrést mindenképpen kellene, mert a collie-k 60%-a hordozza magában, és ha két hordozó összekerül akkor a kölykök minimum 50%-ban betegek lesznek, magvakulnak egy éves koruk előtt. Még egyszer elnézést kérek ha úgy érzed megbántottalak téged, vagy a kutyádat. Ha segítségre van szükséges írj nyugodtan itt privit, vagy emailt (laci082@gmail.com). Szívesen megnéznék egy képet is a kutyádról:)
2008. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Te 10 éve foglalkozol velük, én meg 21 éve élek velük, valamit csak értek azért hozzá...

Itt egy kép, amikor kölyök volt még:

[link]


Majd keresek olyat ami már nagykorában készült, mert most nem találok hirtelen.

2008. jún. 5. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!