Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehúzott az állatorvos, hová...

Lehúzott az állatorvos, hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Külföldi útlevéllel vittem tegnap a kutyámat állatorvoshoz. Két dolgot kértem tőle:

1. regisztrálják a már meglévő chipjét Magyarországon is

2. adja be neki az előre elkészített antibiotikum injekciót, amit a rendes kezelőorvosa már elkészített (Magyarországra kellett jönnünk, de még két nap van hátra a kúrából, ezért elkészített két napi injekciót fecskendővel, antibiotikummal, mindennel és ideadta nekünk)


Felvették az adatokat, a doki beadta az injekciót. Az asszisztens azt mondta, hogy a chip regisztrációja, mint adatmódosítás 500 Ft-ba kerül, hiszen a chipet nem tőlük vásároltam, már benne van a kutyában, csak regizni kell. A doki 5 mp alatt beadta az injekciót.


Mire a kasszához értünk az asszisztens beütötte az 500 Ft-ot, erre az orvos beszól, hogy "Plusz a kezelés, vagyis 4500 Ft". Az asszisztens csak néz rá kerek szemekkel, nem érti, én szintúgy. Erre a drága orvos elmagyarázta, hogy ez egy "komplett kezelés", mert injekciót is kellett beadni.


Én ezt nem tartom jogosnak, már csak azért sem, mert maga az injekció, beadással együtt külföldön kb. 900 Ft-ba kerül, anyagdíjjal plusz munkadíjjal együtt, ő meg 4000-ret kér csak azért, mert beadta neki. Nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy ezt nem érzem tisztességesnek és kétlem, hogy valóban ennyibe kerül egy injekció beadása, vagyis a "kezelés".

Hová fordulhatok?


2013. jan. 23. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

sajnos sehova nem tudsz mert szabadáras. Annyiért dolgoznak amennyiért akarnak:(

Legközelebb úgy kell menni, hogy lefixálsz mindent . meglepetések sűrűn érhetnek az állatorvosoknál!

2013. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Én is sokkot kapta amikor kipucolták a kutya fülé kb 4 perc alatt és elkértek 6 500 Ft.-ot.

És minden állatorvos ezt csinálja. Én már nagyon sok dokinál jártam az állataimmal, és nem volt kivétel!

2013. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mivel nem volt nálam elég pénz, ezért ma megyek vissza fizetni. Fogok kérni kezelési lapot (ha már "kezelést" kapott a kutya - baromira kíváncsi vagyok mit írnak rá), illetve ha van árlistájuk, azt is elkérem. Plusz áfás számlát, amin részletezik a tételeket.


Már baromira megbántam hogy egyáltalán elmentem hozzá, és nem én adtam be a kutyának az injekciót. A pénzt kifizetem, de szeretnék némi kellemetlenséget okozni az orvosnak, mert ez enyhén szólva nem fair, hogy egy szuriért a zsebébe csúszik 4000 Ft.

2013. jan. 23. 09:51
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Sehová nem tudsz fordulni, mert annyit kér, amennyit akar. legközelebb vagy nem ehhez mész, vagy előre megkérdezed, hogy mennyibe fog kerülni.
2013. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Ugy tudom, hogy nincs semmi tamogatas az allatoknak valo vakcinakra. A mi dokink nagyon rendes, nem sok sajat haszonnal dolgozik, de neha igy is pillazok...
2013. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
jó ötlet kérj számlát és mindent amit lehet részletesen, lehet, hogy gyorsan meggondolja magát és nem éri el a maradék pénzt :-).
2013. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Értem, hogy annyit kér, amennyit akar. De azt kétlem, hogy az árlistájuk alapján el tudja nekem magyarázni, hogy egy injekció beadása 4000 Ft-os tétel, mikor teszem azt egy oltás 5000 Ft, abból 4000 az anyagköltség, 1000 a munkadíj és nem fordítva.


A fülpucolásra rá lehet fogni, hogy 3000 a vizsgálat, 1000 a fülcsepp, 2500 a fültisztítás.


Vizsgálat nem volt, mert azért kérhetne pénzt, amennyit akar, de ez csak egyetlen egy tétel.

2013. jan. 23. 09:55
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
oké nincs támogatás az tény de a legdrágább kombinált oltás a piacon nem kerül többe mint 900.- ft / ampulla. Akkor kérdezem ez nem pofátlanság, hogy némely helyeken ezekért az oltásokért 8000.-Ft-ot két el a doki? Én elhiszem, hogy valamiből meg kell élni de nem 1000% haszonnal!!!
2013. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
rosszul írtam nem per ampulla mert a kombinált oltás 2 ampullából áll.
2013. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2003-ban egy allergia elleni oltásért fizettem 3000 ft-ot az állatorvosnak. 2012-ben a veszettségi oltás 5000 ft-ba kerül és emellé kap 2db tablettát a kutya férgesség ellen. A kutyát én fogom meg (német juhász) amíg az állatorvos beadja neki az távirányítású injekciót mert ő nem akar hozzáérni az ebhez. Most már tudod előszőr az árlista megnézésével kezded,ha nincs ilyen akkor otthagyod az állatorvosi rendelőt!
2013. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!