Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Petvetdatán csak Magyarországo...

Petvetdatán csak Magyarországon forgalomban levő chipeknek lehet utánanézni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mi a teendő, ha Németországban kapta a kutyus a chipet, a gazdi már itt él Magyarországon, de nem tudja, hogy regisztrálták-e? Ill. ha nincs regisztrálva ebben az esetben is csak a németországi orvos regisztrálhatja?

2013. jan. 23. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A külföldön berakott chipet is ugyan úgy regisztrálják a petvetdatán mint a magyart, szóval csak el kell mennetek egy magyar dokihoz és kérni a regisztrációt. Németországban a német rendszerbe regisztrálták a kutyát, Magyarországon meg a magyarba fogják. Az én kutyám is kettős állampolgár. :)
2013. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha a kinti doki mégsem regisztrálta?
2013. jan. 23. 18:51
 3/6 A kérdező kommentje:

Ismerősömé egyébként a kutyus, ezért nem tudni mi a helyzet.

V van esetleg olyan német oldal, ahol ugyanúgy meglehet nézni a kinti regisztrációt, mint itt nálunk a petvetdata?

2013. jan. 23. 18:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak mert nekem vmi olyasmi rémlik (bár lehet, h rosszul), ha pl. külföldi chipes kutyust akarnak leolvasni és a petvetdatán megnézni, akkor csak annyit ír ki, hogy melyik országban lakik a kutyus és az adott országot kell keresni, hogy nézzék meg a rendszerükben és nekik dobja ki a gazdi adatait.
2013. jan. 23. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen független attól, hogy kint van-e regisztrálva vagy nincs. Mivel a petvetdata a Magyar Állatorvosi Kamara adatbázisa, ezért kétlem, hogy a külföldön regisztrált kutyára bármilyen eredményt is kiadna a kereső (én legalábbis nem hallottam róla és nem is tűnik logikusnak). Hogy van-e német oldal, arról ott érdeklődj, nekem román kutyám van, fogalmam sincs a német regisztrálásról. :)


Az biztos, hogy ha már van chip, akkor itthon kérheted a regisztrációt (én pl. tegnap kértem, gond nélkül). Romániában is regisztráltattam az ottani rendszerbe, meg itt is a petvetdatába, hogy bárhol is veszik el, legyen róla adat.

2013. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oks, köszi :)
2013. jan. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!