Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalhatok így egy kutyát?...

Bevállalhatok így egy kutyát? Megfelelőek ezek a feltételek? Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell, hogy 13 éves, sportos lány vagyok, imádok kirándulni. Kertes házunk van, falun élünk. Régóta szeretnék egy kutyát (3-4 éve), a szüleim szerint most már elég érett vagyok egy kutyus felneveléséhez, eltartásához. Igen, szó szerint az enyém lenne a kutya...a szüleimnek úgysincs elegendő ideje. Jó, a suli nem könnyű most, a leckeírás naponta 1-3 órát biztos elvesz a délutánjaimból, plusz ugye iskolában vagyok délelőtt, de így is lenne 3 alkalmam foglalkozni a kutyussal. Hajnalban, suli előtt, 5, 5:30-tól kb. 7 óráig, suli után fél-3 óra, leckeírás után kb. egy óra. Az iskola utáni fél-3 órában vinném el sétálni, minden nap, ha meg tudom oldani, de ha nem, akkor hajnalban, vagy este is tudom sétáltatni, de ezt az időt kiufejezetten (klikkeres) tanulásnak, és játéknak szentelném eredetileg. A teljes péntek délutánjaimat a kutyusra tudom áldozni, illetve a hétvégék nagy részét (jó esetben, általában). Az őszi, téli, tavaszi és főleg nyári szünet is értelemszerűen szabad. Ó, és általában nem lenne teljesen egyedül a kutya, mert anyu és apu más műszakban dolgoznak, így ha szüksége lenne egy kétlábúra, legtöbbször elérhető lesz valaki. Ilyen feltételekkel bevállalhatok egy kutyát, gyerekként?Mi a véleményetek az időbeosztásról(amikor foglalkozok vele)?


Ha pedig már a klikkerezésnél tartunk, gyrekként képes vagyok megfelelően alkalmazni az elvet és az eszközt?


Valamint, az érdekelne még, hogy mit gondoltok, milyen fajta illik hozzám. Nagyon sajnálom a menhelyi kutyákat a sorsuk miatt, és el is mentünk a szüleimmel már két menhelyre, és bár összeszorult szívvel sétáltam a kennelek között, miközben a sírás kerülgetett, mégis fajtatiszta kutyára vágyom. (Egyébként adományoztunk tápot, ha már nem fogadtunk örökbe négylábút, tehát, csak, hogy lássátok, van szívem). Azért, mert imádom a kiállításokat, látogatóként voltunk jópáron, és rabul ejtett a légkör, az egész dolog...és nagyon szeretném kiállítani a jövendőbeli kutyámat, és ugye, egy keveréket nem lehet...valamint mindig is nagyon vonzottak a fajtatiszta ebek, és egyszerűen, én így döntöttem, remélem nem ítéltek el érte. Most én rossz ember vagyok, mert fajtatiszta kutyát szeretnék? De tényleg nagyon fajtatisztát szeretnék, pontosan nem tudom, miért azon kívül, amit fent leírtam.


És esetleg volna ötletetek, hogy milyen kutyafajta illene hozzám? A kritériumok:

- első kutyának megfelelő legyen

- könnyen kezelhető, könnyen tanítható, okos, intelligens legyen

- ne legyen divatkutya, és ne olyan fajta, amiből tucatnyi jön velem szembe az utcán

- szép legyen, elegáns megjelenésű, plusz pont, ha hosszú szőrű fajta:)

- sportos legyen

- lehessen vele nagyokat kirándulni, aglityzni, DD-elni, frizbizni...stb.

- de ne legyen olyan pörgős, nehezen lefárasztható mint pl. egy border collie, belga juhászkutyák, boxer...stb.

- kedves, barátságos, finom természetű,

- közepes- vagy nagytermetű legyen

Nagyjából ennyi :) Várom az ötleteket :)


Ja, és eszembe jutott még valami: hogyan lehet biztonságossá tenni az udvarunkat, kertünket? Falun lakunk, és sokszor kóborolnak kutyák, nemegyszer be is jutott egy-kettő a kertünkbe. Mit lehetne ez ellen tenni(és persze az ellen, hogy ne szökjön el a saját kutyánk)? A kerítés alatti hézagokat kijavítjuk természetesen, de más valami? És mivel javítsuk ki a lyukakat?


És gond, ha a kiállításra járás miatt nem lesz ivartalanítva a kutya? Hogyan lehet megelőzni így a nem kívánt vemhességet? (Szüleim mindenképpen szuka kutyát szeretnének).


Elnézést kérek, hogy sok kérdést tettem fel, de sajna felmerült bennem ennyi, és ti tudjátok megválaszolni :) Remélem meg is teszitek, és ha igen, nagyon-nagyon szépen köszönöm! :)



2013. jan. 23. 19:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ó, és elfelejtettem mondani, hogy járnék kutyasuliba a négylábúval :)


És az agilityt és egyéb sportokat még nem beszéltem meg a szüleimmel, félek, hogy nem engedik meg. Mit mondjak, hogy beleegyezzenek?

2013. jan. 23. 19:20
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Igazából semmilyet nem ajánlanék, de ha nagyon szeretnél, akkor valamilyen kistestű családi kutyust. (keverék, chavailer.., attól is függ, hogy kint, vay bent lenne) Nemsokára tovább tanulsz, és akkor még ennyi időd sem lesz. Szerintem várj addig, míg kiderül hová mész, onnan, hogy lesz időd. Addig lesz időd olvasgatni, és eldönteni, hogy milyen fajtát szeretnél. Ha kiállításokra szeretnél járni, akkor neked kell eldönteni melyik fajta legyen, mert ez teljes odaadást kíván.
2013. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Szerintem kifejezetten jó lenne egy kutyus melléd!Milyen legyen?Hát egy sportos kutyus illene hozzád!Na itt egy remek program!Nézd meg!

[link]

2013. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 agi91babe ***** válasza:
67%

Nagyon dícséretes hogy ilyen lelkes vagy, de őszinte leszek hozzád. Kicsit túlizgulod, túlspirázod. Klassz, hogy terveid vannak vele meg minden, de félő hogy túl sokat akar a szarka és nem bírja....nehogy csalódás legyen a vége és esetleg elmenjen a kedved a kutyustól. Nem minden fajtatiszta kutya alkalmas kiállításokra, és sokszor úgy hangzik, mintha egy szép lakásdíszről beszélnél. Nekem ez nem tetszik. Első kutyának szerintem egy labrador, golden retriever, vizsla, beagle féle kutyák lennének alkalmasak egyébként.

NEm akartam bunkó lenni, de kicsit fura a hozzáállásod.

Ettől függetlenül sok sikert és boldogságot kívánok a blökihez!

2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem lettem tőlük boldog :/ De köszi az őszinteséget.

Utolsó, én meg fogom becsülni a kutyát, és nem csak díszként fogok tekinteni rá, hanem mint egy élőlényre, egy barátra. A kiállítás pedig csak egy közös program, hobby lenne, ha nem alkalmas rá a kiválasztott egyed, akkor nem, csak örülnék neki, ha el tudnánk járni.

És nem fogom megunni a kutyát, mert egy élőlény nem játékszer, hogy ha megunom, elhasználódik akkor megy fel porosodni a padlásra!

És első, én elfogadom a válaszod, hogy nem való nekem kutya, persze nem örülök :( Kistestű kutyát semmiképpen sem szeretnének a szüleim (nem tudom miért), és én is inkább nagyobbacskára gondoltam. Valamint egy kistestű kutya (pl. foxi, jack russel, beagle, terrierek) is lehet aktív, energikus, pörgős, nehezen lefárasztható, míg egy nagytestű is lehet lusti, lomha, kevésbé aktív (pl. német dog, bernáthegyi). A mozgásigény szerintem nem mérettől függ. :)

2013. jan. 23. 19:58
 6/19 A kérdező kommentje:
És értem én, hogy várjak...de már legalább négy évet vártam! És más gyerekeknek is van kutyájuk...a szüleim pedig mindenben mellettem állnának minden bizonnyal.
2013. jan. 23. 20:00
 7/19 agi91babe ***** válasza:
Szerintem ennyi idősen pont nem egy nagytestű kutya kéne neked. Azért tekintélyben az is számít ám, hogy ne akkora legyél mint a kutyus. "Gyerek" vagy még ha úgy tetszik, nem adnék állandóra egy 13 éves gyerek kezébe egy mondjuk 30-40 kilós jószágot, mivel ezek többségéhez kicsit több tapasztalat, tekintély "kivívása" szükséges. Megesz reggelire, ha nem tudom rendesen megnevelni. Míg egy kisebb kutya nem fogja kettéharapni a nyakad ha kiderül hogy nem megy a kutyanevelés a korodból adódóan.
2013. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Foglalkozz inkább a sulival,meg randizz fiúkkal.Ne vállalj a suli mellett egy másodállást egy kutya személyében.

Semmit ne áldozz fel egy kutya kedvéért,naponta vagy kétnaponta elviszed sétálni napi egyszer,és túl van tárgyalva.Naponta többször meg simogatod úgyis az is foglalkozás.

Fajta tipp:Skót juhász

2013. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont nem mondom azt, hogy ne legyen kutyád.

Összeszedetten, felelősségteljesen írtál. Látszik, hogy komolyan veszed, utánaolvastál, határozott elképzelésed van a tartásáról stb.

Egy dolgot tisztázz le a szüleiddel! Ha később egyetemre/főiskolára mennél, netán el kéne költöznöd, ők biztosítanák a napi szintű mozgatást a kutyának?


Érdemes lenne azt is megbeszélni, hogy a kutyus bemehetne-e a házba, vagy csak kint tartanátok?


Ill. van itt még egy kérdés, írtad, hogy sok a kóbor kutya felétek. Egy kutyusnak kellenek a külső ingerek, napi szintű séta. Képesnek érzed magad, hogy helyt tudj állni, ha valamelyik kóbor kutya megtámad titeket?

2013. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egy szóval nem mondtam, hogy nem való neked kutya, és azt sem, hogy nem lehet kistestű aktív, és nagytestű lomha. Csak annyit, hogy én várnék, míg ki nem alakul az életed, mert egy gimiből nem feltétlenül fogsz hazaérni két órakor.
2013. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!