Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers koszttal (B. A. R. F)...

Nyers koszttal (B. A. R. F) etetők a netről szedtetek információkat és aszerint etettek vagy van aki szakember véleményét is kikérte?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen szakemberre gondolsz?

Állatorvosok kemény fél évig tanulják a takarmányozástant melyből a kutya 1 egész fejezet... nekem is megvan az állatorvosi egyetemen használatos takarmányozásról szóló tankönyv és nem ér semmit.

Rengeteg könyv van viszont amit el lehet olvasni angol nyelven, és szintén angol nyelvű kutatási anyagokkal is tömve van az internet.

Én a BARF-ról minden anyagot a netről szedtem plusz beleástam magam a ragadozók emésztéséről és tápanyag felvételéről szóló irodalomba.

2013. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna egyeztetni az állatorvosunkkal (több is van), de egyik sem tudott róla az ég világon semmit.

A fontosabb dolgok fent vannak a neten, mint pl. az arányok, fagyasztási idők, miket lehet adni stb.

De a legvégén úgyis neked kell kitapasztalnod mindent, hogy a legjobb a kutyának.

Ill. én fórumokról, de leginkább egy BARF-os tenyésztőtől informálódtam :)

2013. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért olyan nagyon nem kell túlgondolni ezt az egészet. Hús, húsos csont, ballaszt és zöldség.
2013. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen, 3 naponta belsőség is van. Ezen kívül tojás, tejtermék, olajok, egyéb kiegészítők.

Nem árt, ha az ember beleássa magát a dolgokba.

2013. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt írtam. Nem kell túlbonyolítani... én mondjuk nem is mondom azt, hogy barf szerint etetek, hiába nyers dolgokat adok nekik. Csak nem bonyolítom ennyire túl. A farkas sem megy be az abc-be tojásért és tejtermékért.

Eszik húst, csontot, illetve annyi rostot és zöldséget, amennyi az elejtett növényevők belsőségeiben megtalálható.

2013. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kiegészítők pedig gyakorlatilag teljesen feleslegesek egy egészséges, megfelelő táplálékkal etetett kutyának. Beteg kutyáknak kellenek kiegészítők, vitaminok, zöldkagyló kivonatok, stb.
2013. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm! Én is nyersen etetek, de még vannak hiányosságok, mert az enyém nem eszi a zöldséget, gyümölcsöt.
2013. jan. 24. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!