Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen információkat kérdezzek...

Miller_007 kérdése:

Milyen információkat kérdezzek meg egy kölyök kutya gazdájától telefonon, hogy ne feleslegesen utazzak több 100 km-t?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint tenyésztőre gondolsz? Hát, nézd... Lesz neked még sokkal több problémád is egy kölyökkutyával, mint az, hogy feleslegesen kell utazz több 100 kilométert... Ha már ezen fennakadsz, ne is gondolkozz azon, hogy kutyád legyen. Ezt most nem sértésből írom. Akiket ismerek és kutyát akarnak, mind lebeszélem. Az igazi kutyatartás egy életforma, rengeteg lemondással, iszonyat költséggel, egy rakás idegbajjal. Hogy cserébe mit kapsz? Azt csak egy igazi kutyás értékeli igazán... Én 35 éve kutyamániás vagyok, nem tudom nélkülük elképzelni az életemet - és az sem érdekel, hogy mire egy kölyök felnő, csinál alhangon 40ezer forintnyi kárt (mondjuk ha felszedi a parkettát, lerágja a csempét, szétbontja a franciaágyat, akkor jóval többet, de mindegy) és cirka ugyanennyi állatorvosi költséget (ha nagyon beteg, ennek a dupláját is simán), valamint nem szoktam számolni az etetés és tartás egyéb költségeit (7 kilós kutyán 6500 forintos kullancsriasztó nyakörv...). Kábé napi 1 óra foglalkozás, ha esik, ha fúj, szocializálni, nevelni, tanítani, korán kelni, nyaralásról adott esetben lemondani...

Ezeket nem azért írtam le, mert szófoshatnékom van.

Hanem hogy ehhez mérd azt a több 100 kilométert... Mert szerintem eléggé vicces probléma a fentiekkel összehasonlítva.

2012. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem veszem bántásnak köszönöm h írtál :)

nem az a problémám h el kell mennem 300 km-t csak h elmegyek pl pécsre és kiderül h baj van a kutyával v ilyesmi... elmond valamit a kis kutyáról a telefonban ami nem jó és akkor keresek másikat... én így értettem :)

2012. jún. 4. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez sajna benne van (én is épp Pécs mellé készülnék kutyáért, Debrecenből...). Inkább azt mondd el neki, hogy neked mire lenne szükséged. Ha jó tenyésztő, megmondja, hogy van-e neked való kölyök. Szerintem.
2012. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi baj lehetne a kutyával? Fotót láttál róla? Eltitkolt betegségre pedig írni kell szerződést.
2012. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!