Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Január 1. után van még valamen...

Január 1. után van még valamennyi türelmi idő, ha nem chipeztettem be a kutyámat?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam 1-2 hónapig még nem büntetnek, de semmi konkrétumot nem tudok.

2013. jan. 24. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jók az értesüléseim, akkor maximum a következő első kötelező oltásig. Ha nincs benne chip és úgy viszed el oltásra, a doki megkérdezi, hogy akarod-e chipeltetni a kutyát. Ha azt válaszolod hogy nem, akkor a doki ezt lejelenti, és számíthatsz büntetésre. Amíg nincs chip, oltást sem adhat a doki a kutyának. Ha azt mondod igen, kéred a chipet, akkor belenyomja azt is, utána mehet az oltás, kifizetsz egy marék pénzt, és mindenki happy.
2013. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen kérdés volt már, máshol is leírtam már:


"2013 januártól minden állatorvosnak ellenőriznie kell azt, hogy a hozzá bekerülő kutyák rendelkeznek-e transzponderrel, amennyiben nem, ezt fel kell ajánlania az állat tulajdonosának. Ha ehhez az állat gazdája nem járul hozzá, úgy az állatorvosnak ezt jelentenie kell. A hivatal felszólítja az állattartót, hogy tegyen eleget kötelezettségének, amennyiben ez nem történik meg, úgy felelősségre vonható, és akár 40 ezer forintig terjedő bírsággal sújtható.


Tehát ez egy folyamat. Türelmi idő nincs, az első állatorvosi látogatástól ketyeg az óra.

2013. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Január 1-ig tartott a türelmi idő...
2013. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
megerősitem 3ast.. 2013 január 1. ig volt a türelmi idő.
2013. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyi van, h pl Kazincbarcikán január 3-án már megszüeltett az első chiphiány miatti büntetés.
2013. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3. vok. Nem értem a lepontozást. Csak egy tényt közöltem....
2013. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:07

Úgy látom, a barcikai önkormányzat rájött, jó kis pénzbeszedési lehetőségre bukkantak. Még az első ellenőrzéskor a figyelmeztetés az ajánlott a törvényben is.

2013. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még a mi kutyán sincs chiplve most lesz fizetéskor. Gondolom ez az egy hónap ide vagy oda nem számít.
2013. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs végig gondolva ez sem. Ha az állatorvos feljelenti a kuncsaftját/betegét az pillanatok alatt hírül megy és éhenhal. A megadott adatok hitelességét ki ellenőrzi? Elkéri a személyimet? Milyen alapon? Átviszem a határon, csip be, olcsóbb is, kiszophatják.
2013. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnak bejelentési kötelezettsége van. Az neki kockázat, ha kiderül hogy nem jelenti be az ilyen eseteket. Egy értelmes embernek ezt meg kell értenie.
2013. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!