Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a pincsimnek?

Mi lehet a baja a pincsimnek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 es fel eves kan pekingim.Mostanaban tortent,hogy setalt a lakasban es egyszer csak eldolt,a feje hatra feszult,minden laba megfeszult es gorcsbe volt.Maga ala pisilt es kakilt,majd tobbszor hanyt.Ez az egesz kb.20 percig tartott,utana jobban lett,es ez este volt.Napokig minden oke volt,most viszont folyamatosan hullamzik a kedve.Tegnap is fekudt es kedvetlen volt,ma meg azt figyeltem meg,hogy 10 percenkent iszik,de ma jo a kedve,folyamatosan a plussevel jatszik.Mi a velemenyetek,adjatok tippeket!Mire figyeljek?Jovo penteken tudom csak az allatorvos vinni,akkor kapok fizetest.Addig mire ugyeljek?Vagy mit adjak neki?

2013. jan. 25. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a dokival, hogy elvinnéd most és jövőhét pénteken tudsz fizetni. NE a kutya igya meg annak a levét, h neked nincs pénzed! Én inkább nem ennék egy hétig, de nem hagynám a kutyám szenvedni...

A görcs és az eldőlés lehet epilepszia jele is. Az én egyik kutyámnál 3 éves korában jött ki először. Ha az, ott csak tünetileg lehet kezelni súlyosságtól függően rendszeres vagy rohamonkénti gyógyszerezéssel, de nem vagyok állatorvos; majd ő mond biztosat.

2013. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állatorvos mindenképpen,itt senki nem fogja tudni megmondani szerintem mi a baja.
2013. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, de az általad leírt tünetek epilepsziára utalnak.

Addig amig eljutsz vele az orvoshoz, figyeld nagyon és jegyezd föl, hogy hogyan viselkedik, illetve ha újra megtörténik az attack akkor ird föl, hogy mely napszakban, evés előtt után, játék előtt után séta előtt után...stb. és hogy mit csinált a roham alatt.


Még annyit, hogy ha sétáltatod ne engedd el, illetve figyelj rá jobban sokat mást nem tudsz tenni...egyenlőre


Az is lehet, hogy sohat többet nem fordul elő, de ORVOSHOZ MINÉL ELŐBB!

2013. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy epilepszia. Jó lenne megnézetni, és a legközelebbi rohamnál (ha lesz) próbálj meg videót készíteni, jó, ha a doki látja, hogy pontosan mi is történt.

Ha rohama van, akkor úgysem tudsz mit csinálni vele, annyi, hogy figyelj rá, ne üsse meg magát semmibe.


Ezt az oldalt pedig olvasd át: [link]

2013. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oke,koszi a valaszokat.Nem szenved azt azert latom rajta,mert eszik,jatszik stb.De tudom hogy van valami ezert mindenkepp elviszem.En nem ennek egy honapig sem ,ha ez kellene hogy jobban legyen,de sajnos nem csak en vagyok a csaladban,videki vagyok,csak magan allatorvos van a kornyeken,ahol az tizezer forint,ha csak megnezi,es sajna annyim most nincs hovegen.:(
2013. jan. 25. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat iszik, akkor lehet cukorbetegség is.

Minél előbb orvoshoz kell menni. De ezt Te is tudod. :)

Jobbulást a kutyusnak!

2013. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmilyen nasit, azt javaslom. Nem kapott valami nagyok cukros ételt? Esetleg mazsolát? Attól is elpfordulhat "sokkot" a dokink szerint és a rengeteg ivás is magyarázat lehet rá.

Csak is normális kutyakaját egyen, mindig legyen friss vize és ha mégegyszer előfordul, akkor vigyázz rá. Ne hanyatt fekve történjen, nehogy becsússzon a nyelve, vagy ha felöklendezne valami, ne fulladjon bele és ha lehet ne üsse be magát semmibe!

És ami szerintem nagyon fontos, de sajnos nem mindenki számára egyértelmű (gonolom neked azért igen), hogy ugyan kellemetlen ha ilyenkor maga alá pisil/kakil, de semmiképpen ne legyen ezért megszidva, hiszen beteg!

2013. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Edesseget egyaltalan nem kap,csak kutyakajat,mazsolat nem ehetett.Azt csinaltam amikor rohama volt,hogy simogattam es nyugtattam,meg persze sirtam.:) Nem szidtam meg,tudom,hogy csak a gorcs miatt piszkitott be,ovatosan elvittem a pisibol meg a kakibol,amikor meg mar se nem hanyt,se semmi nem volt,akkor megfurdettem es a kosaraba tettem,majd ossze takaritottam.Egyszer volt egy hasonlo,akkor futkozott es ugyanigy eldolt,megfeszult es hanyt.Doki szerint csak tulhajtotta magat,egyszer pedig mikor leugrott a lepcsorol es beverte a fejet,ugyanilyen gorcsbe randult es hanyt,akkor agyrazkodast mondott az orvos.
2013. jan. 25. 14:01
 9/9 DogSportsTimi ***** válasza:

Elég epilepszia gyanús. Ezt lehet kezelni, gyógyszerekkel minimalizálható, vagy akár teljesen megszüntethető a rohamok száma. Állatorvos ír fel humán,embereknek készült epilepszia gyógyszert.

Mindenképpen beszélj egy állatorvossal. Akár milyen idegrendszeri megbetegedés lehet.

2013. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!