Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos a németjuhászom....

8 hónapos a németjuhászom. Hogyan ül, fekszik és már kúszik is vezényszóra. Hogyan tudnám megtanítani arra, hogy a helyére is bemenjen?

Figyelt kérdés
Próbáltam úgy,hogy jutifalatot bedobtam az óljába és mondtam neki,hogy helyedre. De hiába való volt a sok gyakorlás. A szomszédnak egy keverék pásztorkutyája van, ha csak a kapuból rászól,hogy helyedre! a kutya már egyből megy is, ha fekszik, ha ugat, hozzáteszem igen nagy távolság.
2009. szept. 1. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Etesd bent a helyén, majd mikor kaját kap mond neki, hogy gyerünk a HELYEDRE!

Fogj egy finom falatot a kezedbe és bármit csinál, bárhol is van az udvaron mond neki ,hogy gyere, menjünk a HELYEDRE!

Az a lényeg, hogy a parancsszót, és mindig ugyanúgy sokszor hallja, és mikor teljesíti dicsérd, jutalmazd. Viszont ha nem, szid meg és még meg nem csinálja ne hagyd békén. Jól bele kell, hogy rögzüljön a buksijába, hogy a HELYEDRE! az azt jelenti, hogy oda be kell menni, bármit is csinál.

Amúgy ügyes vagy, hogy még kúszni is megtanítottad, nekünk ez nem ment. Igaz elég hamar feladtam és kitaláltam mást, az már tetszett neki és meg is tanulta elég hamar.

2009. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez jónak ígérkezik. Egyébként mi az a másik dolog? :)
2009. szept. 1. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első, és egyben eddig egyetlen válaszolód vagyok.

A másik dolog, amit kitaláltam, írok 1-2 változatot, lehetőséget.

Ha azt mondtam, hogy szia és a kitalált kézjellel mutattam, akkor elkezdett integetni.

De ez neki azért is ment könnyen, mert mindig leült a lábunkhoz, hogy dajkáljuk meg és felemelte az egyik mellső lábát. Ebből indultunk ki.

Amúgy mindent amit tudott (ülsz, fekszik, maradsz) megtanítottam neki kézjelre is.

Fejlesztettem a szaglását: mindkét kezemet elé raktam ökölbe szorítva. Az egyiket üresen a másikat finom falattal, és mondtam neki, hogy keresd. Mivel már előtte kapott finom falatot tudta mi van nálam. A későbbiekben el is dughatod, de nagyon azért ne, csak mondjuk egy fűcsomóba, ami ott van mellettetek.

Vagy leraktam elé egy finom falatot és mondtam, hogy fúj. Majd mikor szépen megcsinálta, hogy nem nyúlt hozzá, akkor adtam neki jutalomból egy másikat, azt pedig elvettem. Ugyanezt eljátszva, de már nehezítettem a feladaton: lefektettem, megdicsértem, majd jött az orra elé a fúj változatú jutalomfalatka és közöltem vele, hogy most ő ottmarad. Ez kezdetekben kicsit nehezen, de a későbbiekben már szépen ment.

Parancsszóra ugorjon át egy hulahopp karikán.

Na meg persze ha valami újat tanítottam, akkor még azt nem tudta nem találtam ki újabbat a számára. A már tudott dolgokat viszont sokszor és rendszeresen ismételtük.

Amúgy engedd szabadjára a fantáziádat. Remélem tudtam segíteni!

2009. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azti eek tök jó dolgok. Tetszenek nagyon, köszönöm mégegyszer. Neked és kutyulidnak is további eredményes munkát kívánok.
2009. szept. 2. 21:35
 5/7 A kérdező kommentje:
ezek*
2009. szept. 2. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:

az én kutyám már tudja..már nem emlékszem hogy sikerült..csak rákiáltottam,hogy helyedre,és hátrarohant x)...hogy sikerült megtanítanod a kúszásra,arra kíváncsi vagyok..de ha lehet,ne offoljunk,ezért ide: enna96@postafiok.hu

sok türelem kell hozzá...meg dícséret és jutalom...^^...sok sikert a tanításához ^^..

2009. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megtaníthatod neki azt is, hogy FOROG. Ezt úgy csináltam, hogy lefektettem, mondtam, hogy FOROG, és először én átgörgettem a másik oldalára. Másodszor már magától tudta. Fontos, hogy mindennap gyakorolj vele. Megtaníthatod neki az UGAT-ot is. Úgy kell, hogy addig meddig idegesíts játékból, mondjuk egy labdával - ha szereti - , hogy kezdejen el ugatni, és közben mondod neki a vezényszót. Pacsit adni sem nehéz. Ha én azt mondom, hogy hol a labda, rögtön megy, megkeresi, és hozza nekem. Nem nehéz megtanítani őket, csak rá kell, hogy jöjjön, hogy mit is akarunk tőle.
2009. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!