Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a legyekkel?

Mit csináljak a legyekkel?

Figyelt kérdés

Egy idősebb kutyusomat folyton meglepik a legyek és mivel őt nem fújhatom be légyirtóval , fogalmam sincs mit csináljak.Szoktam 2-3 hetente fürdetni is de télen nem fürdethetem meg mert kinn van az udvaron . Amúgy se használt sokat . Esetleg lehet vmi szert kapni az állatboltokba ?

A válaszokat előre is köszi !


2009. szept. 1. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi Advantix spot on-t használunk.
2009. szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Advantix kullancsra és bolhára jó.

Használj a kutyusodra Federol sebolajat. Kicsit büdi, kicsit undi, de hatásos. Tisztít, fertőtlenít, ha sebes, gyógyítja, de ami a legfontosabb, távol tartja a legyeket.

A fürdetés a legyek ellen nem segít, egy kerti kutyánál a 2-3 heti fürdetés pedig teljesen felesleges, csak ártasz vele a kutya bőrének és szőrének. Ha ennyire igényes vagy a tisztaságára, akkor is elég csak 2-3 havonta, de én a kerti kutyámat félévente szoktam (ebbe a tavi és folyóban való pancsolás nem tartozik bele).

2009. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy legyek ellen nem jó?

"A havi rendszerességgel végzett kezelés nemcsak a kullancsok, hanem a bolhák, az igazi és lepkeszúnyogok valamint a szuronyos istállólégy ellen is hatékony." (www.advantix.hu)

A szuronyos istállólégy az, ami csípni tud. Na mindegy, lehet, hogy a honlapjukon írtak nem igazak és nem hatékony ellene az Advantix, de az tény, hogy az én kutyámon nem láttam még egyet sem, miközben engem azért megcsíptek.

2009. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!