Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek nehéz volt az átállás...

Nektek nehéz volt az átállás 3 kajálásról 2-re?

Figyelt kérdés
Én a hetekben kezdtem el napi három helyett kétszer enni adni. Törekszem a fokozatosságra, de látom a kutyán, hogy nem találja a helyét. Állandóan a kezemet lesi, hogy viszem-e már a kaját. Nektek is nehéz volt az átállás? (8hónapos Németjuhász keverékről van szó)
2013. jan. 28. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én fél évesen álltam át a kettőre.

Egyáltalán nem volt nehéz, igazából nem is várta.

nem tudom, hogy miért, de nekünk könnyebb volt.

De ne aggódj, egy pár nap után rájön, hogy már nincs kaja.

2013. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele, hogy lesi a kezedet.

Ha megfelelő mennyiséget kap 2x-re, akkor csak a megszokás dolgozik benne.

Sok kutya maga szokta kihagyni a középső etetést.

Amúgy a megfelelően etetett kutya is kapható mindig egy jó falatocskára. Ezt szokták kihasználni a neveléskor a jutalomfalatokkal.

2013. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Én egy kutyámat sem etettem napjában többször, kiskorában sem, miután hozzám került. Mind felnőtt és egészséges. Sokáig éltek.


Biztos a szakkönyvek nem ezt írják, de nem igazán érdekel, én még a régi generáció értékeivel úgy vélem ő a kutya nem én, hogy körülugráljam.

2013. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én sem ugrálom körül, csak egyszerűen kíváncsi voltam rá hogy másnak is nehezen ment-e az átállás.

2013. jan. 28. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk könnyen ment, mert nem csináltam ügyet belőle. Egyszerűen kihagytam a középső kaját és kész. Nem kérdeztetm, hogy tetszik-e neki vagy sem.
2013. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én sem kérdeztem meg tőle. Valamiért sosem válaszol a kérdéseimre...
2013. jan. 28. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutya 3 hónapos korától 2x kap enni, előtte sem hiszem, hogy többször kapott volna, mert úgy lett mentve. De én meg is tartom nála élete végéig a 2x-i etetést, sztem jobb a gyomrának, mint az egy nap egy kaja. Reggel megetetem, elmegyek dolgozni, ő visszaalszik.Nem fog a kutyádnak gondot okozni, hogy 2x kap csak enni. Csak megszokásból enne. Az egészséges kutya mindig éhes ugye :) Majd megszokja, hogy nincs délben is kaja :)
2013. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2013. jan. 31. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!