Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalom felépítés, hogyan...

Bizalom felépítés, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Találtam egy kutyust tegnap este. Befogadtam. A kérdésem pedig az, hogy hogyan építsem fel a bizalmát? Milyen módszereket alkalmazzak? Többször is megverhették mert mikor simogatni akarom elfekszik. Nem tapasztalok nála agressziót csak félelmet. Mennyi idő míg bízni fog bennem?

#kutya #bizalom felépítés
2013. jan. 29. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehet bármit is csinálni, ha már eldöntötted, hogy biztos veled marad.

Érdemes lenne egy kutyaiskolába kilátogatni, olyanba, ahol kifejezetten ezzel a problémával is tudnak mit kezdeni terápiás foglalkozások keretein belül. Így, látatlanban nem lehet tanácsot adni, mert nem tudhatjuk, mire hogyan reagál a kutya. Ezért lenne ajánlott egy hozzáértő segítségét kérni.

2013. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen marad. :) Rendben akkor kinézünk egy kutyasuliba :)
2013. jan. 29. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne rohanjatok rögtön suliba. Még várj néhány hetet, hogy feldolgozza mi is történt vele. Ez alatt biztosan sokat fog javulni a helyzet, de valószínűleg nem lesz tökéletes. Majd akkor menjetek suliba. Most csak hagyd és szeresd messziről. Akkor simogasd ha oda megy hozzád. Ha látod hogy fél, ne erőltesd inkább.

Ha ezen túl vagytok, majd lehet nevelgetni, most a kis lelke a fontos. Kutyasuliban persze ebben is tudnak segíteni, de majd csak akkor érdemes, ha már állandósult egy állapot, amiből ki tudnak indulni, hogy mire is van szüksége.

2013. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges ehhez a kutyasuli, bár ártani az esetek többségében nem árt. Ahogy írták már előttem először is adj neki egy kis időt, hogy megbarátkozzon az új környezetével, ne simogasd csak akkor ha odajön hozzád. Gyakorlatilag semmit nem kell tenned, csak legyél körülötte és gondold át hogy mit fogsz neki megengedni a jövőben és mit nem. Általában két nap után szokják meg az új helyüket. Az is sokat segít ha eleinte kézből kap enni. Ha már megy a séta járjatok sokat vele mindenféle helyekre, lehetőség szerint kutyákkal is találkozzatok. Ha nem boldogulsz az alapképzéssel, vagy a kutya továbbra is nagyon félős marad akkor érdemes felkeresni egy olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak szocializációval.
2013. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül nem mentünk kutyasuliba gondoltam még pár napot hátha felszabadultabb lesz. És igen felszabadultabb lett szépen játszunk már bízik bennem. :) Nagyon okos kutyus. :)

A labdát is vissza hozza. :)

2013. febr. 3. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!