Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanes kutyám nem...

Bichon Havanes kutyám nem engedi kifésülni a szőrét. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Már kezd a szőre csomósodni is... nem tudom,azt,hogy fogom kibontani... de egyszerűen nem tud lefeküdni és egy kicsit nyugottan maradni,míg kifésülöm a szőrét. Hogy tudám ezt megoldani?

2013. jan. 31. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el kutyakozmetikushoz és után könnyebb lesz elkezdeni. Én szoktam hagyni a kutyámat hagy legyen olyan pózba ami neki kényelmes,de ha rossz pózba van tudd korrigálni.Először csak egy kis ideig fésüld és utána jutalmazd meg egy kis nasival.
2013. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de ő nem ül le,se semmi... állandóan harapdálja a fésüt,mocorog... egyáltalán nem lehet megfésülni!
2013. jan. 31. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy a kutya nem enged neked valamit. kapcsolat rendben? mert ha igen, akkor nem ellenkezhet. az enyém se szereti, de tűri.

ha amúgy minden rendben (visszajön, hallgat rád, nem morog rád kaja/játék miatt stb stb) akkor meg lehet, hogy annyira hagytad összegubancolódni a szőrét, hogy már fáj neki (vagy a kettő egyszerre is fennálhat).

ha igen, akkor vidd el egy kozmetikushoz, hogy tegye rendbe, utána tedd rendbe a viszonyotokat és ne hagyd elfajulni a helyzetet.

2013. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
annyira nincs összegubancolva,hogy fájjon neki! :) És én vagyon a gazdája igaz 13 éves vagyok de akkor is a családból engem szeret a legjobban! (szó szerint va hazajövök megőröl... annyira örül,de pl. tesómnak,szüleimnek ezt nem csinálja,sőt van hogy keresem a kulcsom,és már nyüszít annyira szeretne hozzámbújni! :) Egyszerűen imádom.. és ő is engem... nála jobb kutya nincs a világon nekem!!! d ea fésülést egyszerűen nem bírja! a legnagyobb baj az,hogy a fésüt rágcsálja,és azért nem tudom megfésülni... lehet kéne adnom neki valamit amivel el lehet csalni a figyelmét! szerintetek?
2013. jan. 31. 21:00
 5/11 A kérdező kommentje:
bocs az írásért ha túl sok a hiba,de nagyon sietnem kell!
2013. jan. 31. 21:02
 6/11 anonim ***** válasza:

sajna az, hogy szeretitek egymást, még nem minden. amikor nekünk volt egy nagyon-nagyon rossz időszakunk, úgyanúgy szerettük egymást, ennek ellenére nyíltan leszart engem, megtagadta a behívást stb...

szerintem csináld azt, hogy elkezded szépen lassan fésülni, tényleg óvatosan, hogy véletlenül se fájjon neki. simogasd közben és dícsérd, ha nyugton van (adhatsz neki kaját is, de nem muszáj). ha kapdos, szólj rá. nem kell kiabálni, de legyél határozott.

így szép lassan meg fogja szokni. soha ne bántsd, mert akkor csak rosszabb lesz. de azt se hagyd, hogy elfajuljon a helyzet (pl. rádmorog, megkapja a kezed).

2013. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ok köszii
2013. febr. 1. 16:56
 8/11 anonim válasza:
Szia.:) nekem is bichon havanesem van és én is 13 éves vagyok..ez az első kutyám és amikor megkaptam rengeteg oldalt olvastam és persze könyvet is mindennel kapcsolatban ami szükséges a kutya tanításához/gondozásához..ha csomós a szőre és (mondjuk talán olcsóbb is mint a kutya kozmetikus) akkor van olyan spré amitől könnyebben ki tudod fésülni (sajnos a nevét nem tudom) az én kutyusom sem szereti a fésülést és már 5 hónapos, de még mindig kihívás néha...de én ezt úgy oldottam meg ,hogy feltettem az íróasztalomra vagy pl. mosógép tetejére xd és ott mivel ritkán van ezért kicsit fél, de ,ha még mindig nem engedi akkor szólj rá és amíg meg nem tanulja ,fésülés után adj neki jutalom falatot. Ha kell még segítség írj üzit:))
2013. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Azt ki hagytam h nem halálosan fél ,de nem fog örömében ugrálni és megszeppen ezért könnyebb fésülni:)
2013. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem engedi. Nyomd le, várd meg amíg megnyugszik és fésüld ki. Addig tartsd lenyomva amíg meg nem nyugszik, hidd el, le fog. Lehet hogy 10 perc, de le fog. Az oldalára fektesd és úgy tartasd lenyomva. Közben legyél nagyon nyugodt, ne szólj hozzá, ne nyugtatgasd.

Ez még falkavezérségednek is jót fog tenni. A fésülés után meg nagyon dicsérd meg.

2013. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!