Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszaporodtak nálunk a patkány...

Elszaporodtak nálunk a patkányok. Tettünk ki mérget, de így is feltűnnek újat. Van egy tacsim, akivel "vadásznék" rájuk, hátha, de nem árt a kutyának, ha megharap olyan patkányt, ami már evett a méregből?

Figyelt kérdés
A méreg elvileg 24 óra múlva öli meg a patkányt, tehát lehet lesz a szervezetében, mikor a kutya megmarja. Árthat a kutyának? Vagy ha a patkány megharapja? :S Nagyon aggódom ilyen miatt, úgyhogy véletlenül sem vetem be a kutyát, ha baja eshet.

2013. jan. 31. 23:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

DE ne maradjon a méreg, mert azzal nem csak a patkányokat ölöd meg!!!!!!!!!!


Egy jó helyre, jó csalival ellátott csapda ezereszer jobb. És gyorsabban is hat.

2013. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Milyen csalira gondolsz? Életemben nem volt dolgom patkányokkal, nem is láttam élőben egyet sem, most meg idecuccoltak, hát nagyon kivagyok :S Minden ötletet bevetnék, hogy tűnjenek el
2013. febr. 1. 12:53
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Hozzánk is a szomszédból jártak át a dögök, mi úgy csináltuk, h egy nehéz fadarabra rákötöttük dróttal a mérgeket, többfélét, és ugye így elvinni nem tudták, hanem helyben elfogyasztották. Csapdát is raktunk ki, volt, h belementek, de nem sűrűn.

A kérdésednél maradva: nekünk is van Tacsikánk, és ő először nem bántotta őket egyáltalán, hanem egyszer egy odakapott neki a pofijához, na onnantól kezdve nagyon megsértődött az összes patkányra. Addig hajkurászta őket, amíg meg nem lettek, és eléggé gyorsan kinyírta őket. Tudom, h nem szép dolog, de annyi csirkénket tönkrevágták a patik, h nem tudtunk már mást csinálni. Jah, és Zsiványom csak kinyírta őket, és hozta oda, h megmutassa. Volt olyan, h behozta a házba. Mondanom se kell, h anyukám rosszul lett, amikor Zsivi letette a konyhába, h akkor adjon érte vmit cserébe.:D:D:D:D Mi mindig úgy csináltuk, h kolbászt kapott a patkányért cserébe, így eszébe se jutott megenni, szerencsére.:)

2013. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
:D De édes! :) Én is bizony rosszul lennék, ha behozná nekem a konyhában. :D Ő egyszer galambot "szerzett" egy parkban, még kicsi volt, a galamb teste nagyobb volt, mint ő, de olyan büszkén hozta oda...
2013. febr. 1. 13:21
 15/19 anonim ***** válasza:

Tudod milyen a csattanós egérfogó? NA abból van nagyobb változat is patkányra. Csaliból sokféle kell(het), mert szinte mindegyik patkány másra gerjed. Van amelyik dió/mogyoró, másik szalonna, megint másik kajamaradék, belsőség, stb.

Érdemes kesztyűben kirakni - h ne érezze a szagotokat - és utána kissé átfütölni (füst felé tartod), h elnyomja a már megofott halott patkány szagát. Rafkós dögök, de nem lehetetlenm tőlük megszabadulni.


De a legjobb az lenne, ha kiderítenétek h mire jönnek és honnan.

2013. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!
2013. febr. 1. 13:42
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is van csattanós is, élvefogó is. A csattanósunk neve supercat :D:D:D:D

Cukinak cuki volt, de anya eléggé pislogott...

Mondjuk ez igaz, h érdemes megnézni mire jönnek, hát nálunk az egyszem kacsám vizére jártak át... De hiába szóltunk a szomszédnak, h pakolja el a putrit a kerítésünk mellől, még neki állt feljebb.:@

De végülis méreggel, csattanókkal és Zsivivel ki lettek űzve, de rengeteg pénzt beleöltünk.:S Néha napján a csapat előfutárát megfogjuk valamelyik csapdával, így mivel a hírnök nem megy vissza, nem is jönnek újra.

2013. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%
Próbáljatok érdeklődni a környéketeken,hátha valaki vállalja hogy vadászgörényekkel kiírtja a patkányokat.Mamáméknál is így intézték el őket,igaz még régebben,nem tudom mostanában vállal -e valaki ilyesmit.
2013. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A 90-es evekben nagyszüleim szomszédjában minden tele volt egerrel vagy patkannyal mar nem tudom. Aztan folyamatosan ki volt nekik rakva a patkanymereg h pusztuljanak onnan. Nagyszuleimnek a macskája is segédkezett az írtasban, sikeresen el is tűnt a 90%-uk. Viszont a macska olyan beteg lett, h az hihetetlen. Egyfolytában kötőhártya gyulladása volt, köhögött, tuszogott. Es az utana születő macskaknal is ez volt sorra, mert hiaba tűntek el az egerek, a patkanymereg nyomai ugyanugy megmaradtak a földben. Náluk a macskák atlag ugy 7-8 évig éltek, azert egy normalis, egészséges macska ennel tovabb is élhet..

.

2015. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!