Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla színhiba? Ez mennyire...

Vizsla színhiba? Ez mennyire ritka? hol lehet olyat szerezni?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a fajta standardet és láttam, hogy a pala szürke orr nem megengedett. Nekem a vizslák mindig is tetszettek csak a barna orra nem
2013. febr. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez iszonyú ritka, normális helyen nem hiszem, hogy egyszer is előfordulna, szóval erre ne nagyon alapozz.
2013. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már láttam ilyen kutyát és beszéltem a gazdájával és azt mondta kb. 10 ezerből 1 születik ilyennek és ez ilyen genetikai mutáció ő is úgy szerezte, hogy ismert egy tenyésztőt aki rá sózta, mert nem tenne jót a kennel hírnevének egy ilyen kutya és hamar le akarta passzolni valakinek. Amúgy a kutya törzskönyves csak pala szürke az orra mai nekem nagyon tetszik olyan eleganciát kölcsönöz a kutyának amit az a ronda rózsa színe-barnás orr nem tud.
2013. febr. 1. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De akkor miért magyar vizslában gondolkodsz? Egy weimari, vagy egy német nem lenne jó? Nekik nem sárga az orruk.

Vagy figyelgesd a vizslamentést, ahol tudattalanul szaporítják, ott esélyesebb, hogy ilyen színhiba becsúszik, és a fajtamentésnél többnyire azért nem standard kutyák vannak.

2013. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert azok nem olyanok mint egy magyar vizsla sokkal tartózkodóbbak legalábbis én úgy vettem észere, hogy nem olyan barátságosak mint egy magyar
2013. febr. 1. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor vedd fel a kapcsolatot az összes magyar tenyésztővel és add meg nekik az elérhetőségedet ilyen esetre. Mondd meg nekik, hogy vevő lennél egy ilyen kutyára (ivartalanítási kötelezettséggel), ha esetleg valakinél becsúszik egy.
2013. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hogy néz ki egy ilyen kutya?

Tudod mi hasonlít a vizslára, csak fekete az orra? afrikai oroszlánkutya.

2013. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tök ugyanúgy néz ki mint egy afrikai oroszlán kutya csak nagy fülei vannak meg valamivel kedvesebb tekintete
2013. febr. 1. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!