Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a Dalmata, mint fajta, eltűnt?

Figyelt kérdés
A napját nem tudom megmondani, mikor láttam utoljára Dalmatát.. Pedig szerintem nagyon szép és kedves kutyus, mikor gyerek voltam, nekünk is volt :) Csak erről a környékről "tűntek el"? (Hajdú-Bihar) Vagy ti sem találkoztok velük mostanság?
2013. febr. 1. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Régebben a 101 kiskutya miatt nagyon felkapott fajta lett, boldog, boldogtalan ilyen kutyát tartott. Nagyon szépek, viszont nagyon sok mozgás kell neki és én azt hallottam önfejű is(nemtudom ez mennyire igaz).
2013. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a környéken legalább 3 van (Budapest, Buda). Viszont nekem sose kéne, a tulajdonságai miatt. És tényleg önfejű.
2013. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felénk sosem volt elterjedt. Összesen kettő lakott a környékünkön.

Viszont igen, önfejű, makacs, mozgékony, de nem túlzottan. Legalábbis amikkel megismerkedtem, ilyenek voltak.

Különleges a mintázata miatt, de nekem nem kéne. Számomra az a jó-jó, de olyan "semmirekellő" fajta.

2013. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk összesen egy van, de majd én is tervezek, ha több időm lesz, most egyenlőre elég a boxerem, de azt hallottam, hogy könnyű kifogni egy nem fajtatisztát, mert az amelyik 5 vagy 10forintosnál (már nem emlékszem) nagyobban a pöttyei, az keverék, de nem tudom, nekem egy keverék is jó lenne mondjuk, nekem nagyon tetszik :)
2013. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nekem egyébként nagyon tetszik a fajta külsőleg, belsőleg igazából elég gyenge személyes tapasztalatom van, 3éves voltam, de azt tudom, hogy imádtam a kutyát, meg ő is engem, szóval gyerekekkel tuti jól ki jön :)
2013. febr. 1. 22:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva még soha életemben nem láttam élőben dalmatát. A környékünkön (Tolna megye) sosem volt valami felkapott fajta.
2013. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egy dalmatát láttam az utóbbi időben, egy öregebb úrral volt, a kutyát elengedte pórázról, az meg mint az őrült nyargalt át a Népligeten. A gazdája a nevét kiáltozva szaladt utána, de a kutya rá sem hederített. Ráadásul a bácsi mellett egy másik kutya teljesen nyugodtan kullogott, szóval annyira nem lehetett béna az ürge. Ebből következtetek, hogy hatalmas a mozgásigényük, és felettébb önállóak. És úgy hallottam hajlamosak különböző betegségekre.
2013. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon ritkák, szerintem a 101 kiskutyás őrület ahogy lement, rájöttek az emberek hogy nem egy leány álom a jelleme, vajon hova lett az a sok kutya?

Vagy csak mindegyik leélte az életét, de újra már senki sem akarta tartani többet?

Bár amikor ennek divatja volt itt Pesten akkor sem láttam valami sokat.

2013. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő gazda mellet tényleg nagyon vadd és önfejű kutya a legtöbbje persze kutyák személyisége is változó de a legtöbb dalmatára igaz az önfejűség
2013. febr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pont múlt hétvégén láttam egyet :) Mondtam is a páromnak, h ezer éve nem láttam dalmatát. :D Szép, de nekem nem kéne.
2013. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!