Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek nem szeretik a...

Az emberek nem szeretik a fekete kutyákat? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Valamiért úgy vettem észre, hogy nem rajonganak a fekete kutyákért az emberek. Szerintetek is így van? Nekem fekete van, és szerintem ő is van olyan szép, mint bármelyik más..

Várom a véleményeket, fekete, és nem fekete kutyás gazdiktól egyaránt! :)


2013. febr. 2. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Én mindenféle színű kutyát imádok. A fekete macskákat viszont mocskosul rühellem!
2013. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Én is minden kutyát szeretik mindenféle színben :)

A macskákat utálom és ők se bírnak engem

2013. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fekete kutyákat is szeretem, bár csak macskám van, 2 korom fekete.
2013. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekem két fekete kutyám van, a menhelyen is szeretem őket. De valahogy az emberek szerintem félelmetesebbnek látják őket, meg talán az a baj, hogy sokkal kevésbé látható az arca egy fekete kutyának. Sajnálom, mert én nagyon szeretem őket.
2013. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez valami hülye pszichológiai dolog az ember agyában. De nézd meg ugyanzt a kutyát (na nem ugyanaz, de nagyon hasonló) 2 színben: [link] [link]
2013. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Most épp két fekete kutyával vagyok a saját tarkámon kívül, és pont ma jöttem rá, hogy az a baj a fekete kutyákkal, hogy nem lehet őket fényképezni. Mármint nyilván én szeretem őket, de egyikük gazdikereső (mentett, ideiglenesben van nálam) és ugye közismerten a legkevésbé őket fogadják örökbe. Én esküszöm, hogy szerintem azért, mert őket kevésbé adja el ey fotó, mert elnyelik a fényt.
2013. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Miért utálnák az emberek a fekete kutyákat nekem is volt tiszta fekete kutyám a német juhászom elött
2013. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A tiszta fekete kutyától vannak olyan emberek, akik tartanak.

Egy népcsoport leginkább babonából.

Mikor a terápiás munkáról, a terápiás kutyákról olvasgattam, akkor olvastam olyat, hogy a tiszta fekete és sötét pigmentű kutyákat nem szeretik annyira terápiára alkalmazni, mert az emberek nehezebben olvasnak a jelzéseikből, s ezért is sokakban ösztönös félelmet kelt. Ebben lehet valami. Nekem van egy tiszta fekete kutyám, s egy fehér kutyám fekete orral és ínnyel, s utóbbi a kontrasztossága miatt tényleg kifejezőbbnek tűnik. De ez addig fel sem tűnt, míg csak a fekete kutyám volt. :) Én minden esetre szeretem a fekete kutyákat, és séta közben a feketét is mindig megdicsérik, milyen szép, de pl a gyerekek félnek tőle.

2013. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én a legtöbb állatnál (pl. kutya, macska, ló, nyúl, farkas) pont a feketét preferálom :)


A kutyaszínek közül a kedvencem a "dobbermann-szín" :D

2013. febr. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

DoBermann. de az nem tiszta fekete, sőt igen látványosak rajta a cser jegyek.

Németjuhászban kifejezettem népszerű a fekete szin,

De pl. az Arab országokban, még ha olyan jól keres is a kutya, hogy 20 méterrel a föld alatt jelezné az aknát, még akkor sem vennék meg ,ha fekete.

2013. febr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!