Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani jó szemész...

Tudtok ajánlani jó szemész szakorvost, illetve vannak itt olyanok akik kutyájának maradandó szembetegsége van?

Figyelt kérdés

Kiskutyámat 1,5 hónapja fogadtam örökbe, 4 éves. Éveken keresztül egy szaporító pincéjében lakott, ahol nem kezelték a szemgyulladását. Így amikor ki lett mentve, épp hogy csak meg lehetett menteni a szemét.

Sajnos így is elég csúnya maradt, kisebb mint a másik, és rettentően váladékozik.

Könnycsatornája valószínűleg nincs, és szemhéjkorrekciós műtétje biztos hogy volt. Ennél többet sajnos nem tudok, mert nem kaptam információt az örökbe adóktól, ők sem tudnak többet. Azt mondták, hogy ennél jobb már nem lesz. A dokimnak is megmutattam, de mivel nem ismert a pontos története, nem tudott sokat mondani. A javaslatára bórvízzel mosom, és műkönnyet csepegtetek napi 2x. Viszont a szeme hol csúnyább, hol szebb. Ma éppen rettentő csúnya....

Abban reménykedem, hogy ha esetleg egy szemész szakorvos megnézi, talán még tud valamit javítani a helyzeten, esetleg olyan gyógyszert, vagy szemcseppet javasolni, ami a jelenlegi kezelésnél jobbat tesz neki.

Illetve ha valakinek volt már dolga hasonlóval, szívesen venném a tapasztalatait.



2013. febr. 5. 11:50
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Húúú, ez nagyon jól hangzik. :)
2013. febr. 7. 09:39
 22/25 A kérdező kommentje:

Elmentünk szemészetre, de végül csak egy közeli rendelőbe., mert időközben rosszabbodott a helyzet és sürgőssé vált a dolog. Nagyon rossz híreket kaptunk. :(

A rossz szemére már nem is lát, jelenleg kötőhártya gyulladása van és szükség lesz még egy szemhéj korrekciós műtétre. A "jó" szemén pedig kezdődő szürke hályog. :(

Az egyetlen jó az benne, hogy a rossz szemének még javítható a jelenlegi állapota a műtéttel. Tehát nem fog folyton váladékozni, és nem fog rendszeresen begyulladni.

2013. febr. 8. 09:38
 23/25 anonim ***** válasza:
Javulást kívánok a kutyádnak!
2013. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Jobbulást kívánok a kutyusodnak!
2013. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Most már kicsit pozitívabban látom a dolgokat. Az hogy az egyik szemére nem lát, semmiben sem akadályozza. A kötőhártya gyulladás kezelhető, és mint megtudtam a műtét sem viseli meg nagyon és kényelmesebb lesz neki mint eddig volt. Plusz egy másik kérdésemben ajánlottak egy orvost, aki tudott segíteni az ő kutyusának a kezdődő szürke hályogján.

Nem lesz olcsó mulatság ez az egész, de mindent meg fogok tenni a szeme világáért amit csak lehetséges!

Ő most egy nagyon boldog kiskutya, és az is fog maradni, bármi legyen is. :)

2013. febr. 8. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!