Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartható, rövid...

Lakásban tartható, rövid szőrű, kb.25-35 kg, idegenekkel bizalmatlan, gyerekeket szerető kutyafajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt a kérdező 25-35kg közötti kutyát keres, tehát a jack russel amit itt többen is javasoltak máris kiesik, mert nincs 10kg sem.

Másrészt az, hogy egy kutya őrjöng és tépi a kerítést még nem jelenti azt, hogy házőrző. Csupán jelez. Hidd el, az a közép-ázsiai, amelyik nem őrjöng, az jó házőrző, míg a jack russel elfutna a behatoló elől.


Lakásban tartható, rövidszőrű, kb. 25-35kg, idegenekkel bizalmatlan, gyerekeket szerető kutyafajta = magyar agár.

2013. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
ekkora kutyát lakásban ? Maximum kinti-benti kutyaként tudnám elképzelni a nagy mozgásigénye miatt, de akkor is kell vele külön sétálni.
2013. febr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha egy kutya rendszeresen van sétáltatva, akkor akár még jobb dolga is lehet, mint sok kertbe kirakott vagy futóláncon lévő kutyának.


Az agár pont azért jó, mert a világ leglustább kutyái, nem hiperaktív mint mondjuk egy vizsla, bc, még a labradornál is kevesebb a mozgásigénye.

2013. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
az oké, hogy én le lettem pontozva, mert nem tartanék ekkora kutyát a lakásban, de aki pl shar-pei-t írt, az mit vétett... mekkora trollok vannak itt :(
2013. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A kérdező semmit nem írt arról, hogy mégis hogy bánna a kutyával, mennyit foglalkozna vele, mennyit szánna rá. Most javasolhatnám én is neki a rottweilert, kuvaszt, KÁJ-t, pedig fogalmam sincs, mennyi tapasztalata van, tudná-e ezeket a fajtákat megfelelően nevelni. Hatalmas felelőtlenség és butaság mindenféle fajtát ajánlgatni így, csak mert a válaszolónak ez a kedvenc fajtája. Egyébként a shar-pei sem egy könnyű kutya.
2013. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én írtam a Shar peit, mert mertem feltételezni, hogy normálisan fogja nevelni azt a kutyát, és akkor a Shar peit is vígan ellehet tartani, csak következetes nevelés kell. De úgy látom velem együtt nagyon sok mindenki le lett pontozva, amit egyáltalán nem értek,hogy miért..

Itt mindenki olyan baromi okos.

Pedig csak arról van szó, hogy feltettek egy kérdést, és mindenki leírja a saját kis véleményét. Úgy sem mi döntünk helyette. Ha akar utána néz az ajánlott fajtáknak, ha meg nem akar, nem néz utána. Ennyi!

2013. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Shar pei nincs sok gond a szőrével de ha nem tetszik amiatt mert ráncos akkor Doberman, Rottweiler lenne jó neked

!

2013. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rövidszőrű magyar vizsla, Magyar agár, Erdélyi kopó ezek talán alkalmasak!
2013. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!