Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom nagyon félénk és...

A kutyusom nagyon félénk és bizalmatlan más kutyákkal. Hogyan tudnám elérni hogy ne féljen tőlük?

Figyelt kérdés

Van egy most két éves kutyusom és nagyon fél a többi kutyától. ( olyan helyen lakunk ahol nem sok lehetősége van más kutyákkal találkoznia) ha mégis találkoznánk más kutyákkal akkor morog, támadja őket és ugat ha bedig rászólok elbújik a hátam mögé vagy ráül a lábamra és remegve néz rám. Nekünk még van kèt kutyusunk az egyikkel együtt nőtt fel (14 nap van köztük) a másikat úgy két hónapja fogadtuk örökbe és őket viszont imádja. nagyon sokat birkòznak együtt.

jaj és a felnőtteket támadja viszont rászólunk abbahagyja.

ez miért lehet??

a válaszokat megköszönném! :))


2012. ápr. 25. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nincsen szocializálva rendesen. Egy kutyát már kölyök korban 5-6 hónaposan kb. más kutyákhoz kell szoktatni. Attól függetlenül hogy családi házban laktok , sétálni vinni kell!! Nem szeretnék kötekedni , de ez a te hibád. Egy jó kutya suli a megoldás semmi más. Sokszor vidd idegen kutyák közé és ha morog akkor ne nyúlj hozzá hagyjad békén elrendezik maguk , de szerintem inkább vidd kutya suliba , mert ha nem vagy szakértő akkor csúnya vége is lehet.
2012. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

szerintem félre értettél nagyon sokat sétálok a kutyusommal csak falun lakunk és itt nem "divat" a kutyasétáltatás.

csak néhàny kutyával találkozik hogy ha én elkérem valamelyik szomszéd kutyáját.

a kutyasulin gondolkodtunk de mivel ha rászólok abbahagyja így nem szeretném elvinni csak ha kezelhetetlenné válik.

várok még válaszokat!!:))

2012. ápr. 25. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Én hallottam kutyaoviról,ami arról szól,h más kutyákkal találkozzon,te meg más gazdikkal.Így azt is meg tudnátok beszélni,h milyen gondok vannak a kutyátokkal,és talán a másik gazdi tud segíteni.:)Ez jó dolog.Vagy akár ezen az oldalon is megbeszélhetnél kutyatalálkozót,levelezhetnél egy másik gazdival,stb. nekem nagy fajta kutyusom van,de a levelezést talán megoldhatjuk.
2012. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet! :)

itt is van kutyaovi a kutyasuliban csak oda már nem vihetjük mert túl idős hozzá.

Az én kutyusom is nagytestű egy bernáthegyi - golden retriever keverék csak nagyon nyuszi szegénykém ( a sötétben is fél egyedül :) )

2012. ápr. 26. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
nekünk amerikai akitánk van.
2012. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ő 1 éves.
2012. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ó biztos nagyon gyönyörű szerintem nagyon szép fajta :))
2012. ápr. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!