Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinálnátok a saját...

Ti mit csinálnátok a saját kutyátokkal hogy ha megharapna téged vagy a családod bármely tagját?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen kizárnak tartom, hogy egy általam felnevelt kutya ilyet tegyen de ha mégis, akkor elgondolkoznék, hogy miért tette és megpróbálnám megoldani. Amúgy képtelen vagyok félni a saját kutyámtól, valószínűleg ezért is fogad el főnöknek.
2013. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Végig gondolnám, hogy mit és hol is rontottam el ennyire és elkezdeném kijavítani a hibáimat. Ha egyedül nem menne, akkor felkeresnék egy megfelelő kutyaiskolát. Szerencsére Magyarországon több világszínvonalú iskola, oktató van, akik a problémás esetekkel foglalkoznak.

Ha a kutya agresszív, az sosem az ő hibája! Mindig a gazdája rontott el valamit a nevelésében nagyon.

2013. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés, hogy milyen körülmények között, mennyire... Nem mindegy, hogy játék közben odakap véletlenül, esetleg valaki rálépett, vagy félti a kajáját, vagy totál agresszív. Ha amúgy rendes kutya, és csak egyszer történt valami extrém ok miatt, akkor dolgoznék vele. De az az igazság, hogy megbízhatatlan, agresszív kutyával nem szeretnék együtt élni.
2013. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%

Hát, ilyen nem fordulhat elő velünk, egyszerűen nincsen ilyen opció.

Ahol ez megtörténik akkor nincsen rendben a falkasorrend a kutya és a család között. (lerágott csont, de örök igazság)


Egy kutya számára a legnagyobb büntetés a falkából való kizárás, ami legalább egy hétig tart és mindenkinek be kell tartania aki kapcsolatban van a kutyával.

Mi történt konkrétan?

2013. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

abban a pillanatban egyértelműen lenyomnám és olyan szemmel verésben részesíteném hogy összetojná magát. utánna még részesíteném egy kemény kis falkából kizárással. de jó durvával ám hogy egy kis pondrónak érezze magát.



miért mi történt?

2013. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem tenne s kutyám ilyet,sőt egy normálisan gondozott,és nevelt kutya nem tenne ilyet!!
2013. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

hát...


az én kutyám egy nyugodt játékos szelid kutya...


azonban van egy másik kutya a lakótelepen amivel egyik kutya se jön ki, és ha megjelenik akkor az összes kutya meghülyül... (legjobb barátok is egymásnak mennek) egyszer előfordult hogy egy ilyen összefutásnál a harmadik kutya miatt össze acsargodtak... mikor "belecsiptem" hátulról hogy kizökentsem a hisztiből hátra kapott... persze ahogy észre vette hogy én voltam az már lapitott is ezerrel

2013. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

5/6 vagyok


véleményem szerint ahhoz hogy egy ilyen dolog 100%osan kizárható legyen vagy terápiás kutyának kell lennie vagy az összes családtagnak ugynolyan keményen helyt kell állnia mint nekem, tehát nekik kell a vezérnek lennie. ugyanakkor vannak kivételes esetek mint pl. a gyermekek. ellenben pl. ha a párom nem képes magát a kutya fölé helyezni, hiába hogy a kutyám normális idegrendszerű könnyen megeshet klasszikus értelemben vett baleset mint pl. ha tőlem nem is de a páromtól féltené a kajáját. ilyenkor azonnal helyre kell tenni a kutyát hogy tudja nem ő fogja eldönteni ki mit tehet. ugyanakkor a falka beli sorrendért én maximum csak a jelenlétemmel tudom az ilyesmit megelőzni 100% biztonságért a páromnak is minden tekintetben a kutya vezérének kell lennie.

2013. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Veszélyben, bepánikolt, fájdalomtól gyötört állat bizony odakap, nemcsak az állatorvosnak, a saját gazdája kezéhez is. Ki kellett szabadítani, amikor a kert végében a deszkák rázuhantak a lábára, teljesen beszorult a hátsó lába. Párom ki akarta szabadítani, belekapott a kezébe. Rátettük a szájkosarat,végül sikerült kiszabadítani. Aztán nem győzött bocsánatot kérni szegény állat.
2013. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem valami betegség lenne az oka, akkor önvizsgálatot tartanék, hogy mit rontottam el és hogyan hozhatom helyre. Annak, ha egy kutya harap, valami oka van.
2013. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!