Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől ovis kislányom...

Szeptembertől ovis kislányom mellé novemberben érkezik a kitesó. Hogy csinálnátok? Nagyszülőkkel nem egy városban élünk. Apa reggeltől estig dolgozik (nem lesz szabadság, saját vállalkozás, nem tehetjük meg).

Figyelt kérdés
mama elakarja vinni a nagyot(3 vagy 5 nap,attól függ császár lesz -e, esély van rá).én nem szeretném se az oviból se otthonról kiszakítani majdnem 1hétre, meg apával is azért jó lenne ha találkozna napi szinten(hacsak este is).most mi legyen?én azt szeretném ,ha mama jönne hozzánk.de,ha ő köti az ebet a karóhoz?
2011. júl. 3. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyanúm, hogy nem nagyon tudtok válogatni, ha nem jön a nagymama, akkor megy hozzá a kislány. Próbáljátok meg valahogy mindenképpen meggyőzni a nagyit, de ha nem megy, akkor sajna nincs más választásotok.

Vagy esetleg másik nagyi? Nagynéni?

2011. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de jobb lenne neki itthon,nem?meg maradni az oviban.vagy nem nagy ki esés az 1hét?még azt se tudom szeretni fogja-e az ovit.
2011. júl. 3. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges azon gondolkoznod, hogy fél év múlva mit akar a nagylányod. Addigra kiderül, az is elképzelhető, hogy utálni fogja az ovit és boldog lesz, hogy nem kell mennie.

Viszont érdemes lehet majd "szoktatni", hogy néha egy-két éjszakát a mamával töltsön, hogy ha mégis az lesz, hogy nála lesz, akkor ne legyen ismeretlen számára a helyzet.

2011. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

hát igen, lehet utálni fogja az ovit és tényleg örülne neki,ha 1hétig nem menne, de akkor még rosszabb újra visszamennie,nem?

én ilyen előre gondolkozó vagyok amúgy :)

mindent ,mindig jó előre megtervezek.

2011. júl. 3. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne parázd túl :) ő sem fogja. Na meg ha nem novemberben hagy ki egy hetet, akkor karácsonykor :)

Indulj ki abból, hogy szeretni fogja az ovit és szeretni fog a nagyinál is lenni. Mert ez is elképzelhető :)

2011. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én otthon hagynám (az enyém itthon volt igaz csak 21 hónapos volt mikor a tesó született)mert pont elég nagy változás lesz neki az ovi és hogy te sem leszel otthon+ még jön egy kisember is az életetekbe.

Szerintem a mama menjen hozzátok!

2011. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a szitu. Amíg a kórházban leszek, addig a mamánál lesz a kisfiam.

Amikor kijövök, akkor a mamával együtt jönnek haza.

Szerintem is elég nagy trauma lesz így is neki, hogy megszületik a kistesó - bármennyire is várja.

2011. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
szerintem meg a gyerek menjen a mamához. Mert az idegen környezet, nem annyira fogja érzékelni a hiányodat, illetve a mama nyilván, hogy jobban is tud rá és igényeire figyelni az otthonában. De egy olyan helyen, ahol ő is teljesen idegen, kényelmetlenül, idegesen érzi magát, szerintem nem annyira. Jobb lenne neki a mamánál.
2011. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a gyereket hagynám a saját környezetében, a mama kicsivel könnyebben elvisel egy hetet távol az otthonától mint egy kisgyerek...
2011. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem majd szeptember-oktoberben kiderul, hogy a kislanyod ogy all az ovival. Raersz akkor gondolkodni.

Nalunk kozepsos volt mar, amikor szuletett a teso, de nem jott a mama, es nem is vittuk el hozza a kislanyunkat. Apa vitte reggel az oviba, es ment erte delutan.

2011. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!