Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fejezzem be a kötődési...

Hogyan fejezzem be a kötődési tréninget?

Figyelt kérdés
Lassan a végére érünk. Eddig mindig az utcán jutalmaztam, és olyan könnyen mentek így a dolgok. Mellettem sétál, visszajön, nem megy az úttestre. De most attól tartok mi lesz ha elmarad ez a rengeteg jutalomfalatozás séta közben... Szép fokozatosan álljunk le róla (pl, hogy fele adag tápot már tálban kap, de felét még lent osztom szét), vagy egyik napról a másikra?

2013. febr. 9. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én minden sétánál viszek jutalom falatot, sztem nem kell leállni róla teljes egészében, van amikor adsz neki, és van amikor nem, hogy ne tudja kiszámítani mi fog következni, ezért továbbra is rád fog figyelni.
2013. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a jutalomfalat = JUTALOM :) amíg van kutyád, ártani nem árt ,ha dícséred,és jutalmazod:)
2013. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostantól nyugodtan kapja tálból az ételét. Érdemes vinni mindig jutalomfalatot magaddal. Gyakorolj vele továbbra is kint, dolgoztasd a séták közben, ezzel fent tudod tartani az elért eredményt.
2013. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még van egy hét a tréningből, de ma kipróbáltam, hogy sokkal kevesebb falatot adok neki, csak nagyon elvétve. Jobban figyelt rám mint eddig, hiszen nem akart lemaradni a ritka alkalomról hogy kapjon valamit. :)

A koplalós napokon nagyon rosszul viselkedett, hisz akkor nem kapott semmit. De így hogy néhány szemet kap, elég jól működik a dolog. :)

2013. febr. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!